Najlepsze odkurzacze na każdą kieszeń w 2021 roku

Wzięliśmy pod lupę najlepsze jakościowo i cenowo modele odkurzaczy Xiaomi, Dreame oraz Dyson. Dzięki temu możemy przedstawić Wam, którymi z nich warto się zainteresować i dlaczego.
Najlepsze odkurzacze na każdą kieszeń w 2021 roku

1. Xiaomi G9

Xiaomi G9

Cena: 179 euro

Jako reprezentatywny model kosztujący mniej niż 200 euro, Xiaomi G9 jest przedstawicielem wysokiej jakości w budżetowej cenie. Oferuje szczotkę w kształcie litery “V”, dzięki czemu włosy się w nią nie zaplątują i są przenoszone do wlotu z umieszczoną tam, przypominającą grzebień, częścią, a następnie zasysane do pojemnika. Odłączany akumulator o dużej pojemności zapewnia dłuższy czas pracy. Do tego warto wspomnieć o dużych szczotkach w głównej głowicy, które ułatwią pracę na dywanie.

Xiaomi G9 ma do zaoferowania również mocne ssanie 120AW, 12-stożkowy system separacji cyklonu, szczotkę podłogową o wysokim momencie obrotowym, uchwyt ścienny 2 w 1, który ładuje dwie baterie naraz, pięciostopniową filtrację i odłączany pojemnik na kurz. G9 udowadnia, że Xiaomi jest w stanie zapewnić klientom wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach.

Plusy: niezawodna marka, niska cena, wysoka moc ssania, długa żywotność baterii, konstrukcja uniemożliwiająca zaplątywanie się włosów, podwójny uchwyt ścienny, łatwy w manewrowaniu

Minusy: brak ekranu

2. Xiaomi G10

Xiaomi G10

Cena: 270 euro

G10 został wydany wkrótce po G9 (którego znajdziecie poniżej), więc konstrukcja jest bardzo podobna pod względem odłączanej baterii, szczotki rolkowej uniemożliwiającej wplątywanie się włosów, dużych rolek, systemu separacji cyklonu, filtracji czy konstrukcji pojemnika. G10 ma moc ssania do 150 AW i wbudowany kolorowy ekran co zdecydowanie przekłada się na lepsze wrażenia z użytkowania. Jednak cena jest również znacznie wyższa niż G9. Polecamy G10, jeśli zależy Wam na trybie mopowania i ekranie, ale pod względem stosunku jakości do ceny – G9 jest zwycięzcą.

Plusy: niezawodna marka, wysoka moc ssania, ekran, długa żywotność baterii, konstrukcja uniemożliwiająca wplątywanie się włosów, podwójny uchwyt ścienny, łatwość w manewrowaniu.

Wady: droższe niż G9, niewielki wyciek wody ze zbiornika podczas mopowania.

3. Dreame T20

Dreame T20

Cena: 295 euro

T20 jest jednym z wysokiej klasy produktów Dreame. Wyposażono go w funkcje, które kochamy, takie jak kolorowy ekran dla lepszych interakcji, wysoki ssanie 150 AW, 12-stożkowy system separacji cyklonu czy odłączany akumulator 3000 mAh. Konstrukcja szczotki rolkowej nie robi na nas większego wrażenia, więc jeśli odkurzacz nie będzie musiał wciąż radzić sobie z dużą ilością włosów, to T20 jest wyborem najwyższej jakości.

Plusy: ekran, funkcje interaktywne, odłączany akumulator, długa żywotność baterii, przycisk blokady spustu.

Wady: wysoka cena, trudniej się nim manewruje z powodu braku dodatkowych rolek w głównej szczotce, włosy mogą się wplątywać.

4. Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute

Cena: 369 euro

Dyson jest prawdopodobnie najlepiej znaną marką w branży odkurzaczy oferującą bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Te są o wiele wyższe od modeli, o których przeczytacie poniżej, ale jeśli Wasz budżet na to pozwala, klasyczny Dyson V8 Absolute jest wypróbowanym i bardzo dobrym wyborem. Mimo, że został wydany kilka lat temu, to oferuje kilka świetnych funkcji: dwuwarstwowy 15-stożkowy system separacji cyklonu, 115 AW moc ssania, która poradzi sobie z usuwaniem większych i mniejszych zanieczyszczeń, dwie główne szczotki do obsługi różnych typów podłóg. Byłoby prawie idealnie, ale Dyson V8 Absolute nie oferuje rolki o budowie uniemożliwiającej wplątywanie się włosów.

Plusy: niezawodna marka, 15-stożowy system separacji cyklonów, zrównoważona moc ssania, silna filtracja.

Wady: wysokie ceny, stosunkowo krótki czas pracy baterii, łatwo można go porysować, tylko 2 poziomy

5. Dreame V10

Dreame V10

Cena: 178 euro

Dreame V10 ma moc znamionową 450 W i ssanie o mocy 140 AW. Bateria nie jest odłączalna, ale inteligentne zarządzanie baterią zapewnia jej maksymalna wydajność i pozwala optymalizować żywotność baterii. Ma 5-stopniową filtrację i 6-stopniową redukcję hałasu.

Plusy: niska cena, długa żywotność baterii, silna moc czyszczenia, niski poziom hałasu.

Wady: system cyklonu o mniejszym stożku, nieodłączana bateria.

Który model wybrać?

Powyższe modele dostępne są za różne kwoty, jednak jeśli mielibyśmy wybrać ten, o najkorzystniejszym stosunku jakości do ceny, to byłby to Xiaomi G9. Oferuje on najwięcej i warto zwrócić na niego uwagę nawet wówczas, gdy budżet pozwala nam na coś droższego.

Materiał powstał we współpracy z firmą MC Mart.

Lokowanie produktu