Nokia C30 – rosyjski sklep zdradził szczegóły specyfikacji

Do tej pory na temat modelu Nokia C30 wiedzieliśmy bardzo mało. Jednak teraz, dzięki pomyłce rosyjskiego sklepu, poznaliśmy o wiele więcej szczegółów tego smartfona.
Nokia C30 - rosyjski sklep zdradził szczegóły specyfikacji
Nokia C30 - rosyjski sklep zdradził szczegóły specyfikacji

Nokia C30 na sporym przecieku

Na stronie internetowej jednego z rosyjskich sklepów przez przypadek opublikowano recenzję smartfona Nokia C30. Model jeszcze nie został pokazany oficjalnie, więc ewidentnie ktoś w Rosji bardzo się pospieszył. Jednak dzięki temu my możemy poznać więcej szczegółów specyfikacji, bo do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że bateria ma mieć pojemność 6000 mAh.

Tymczasem informacji zdradzonych w recenzji jest całkiem sporo. Dowiedzieliśmy się, że Nokia C30 będzie miała wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli. Wyświetlacz będzie prawdopodobnie LCD, choć w recenzji tego nie potwierdzono.

Czytaj też: Tańsze połączenia do Wielkiej Brytanii w T-Mobile

Warto pamiętać, że Nokia C30 to bardzo budżetowy smartfon. Nie podano jaki procesor został w nim zastosowany (nieoficjalnie mówi się, że będzie to coś od Unisoc), jednak wiemy, że opisywany na stronie sklepu smartfon ma 2GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej… No cóż, trochę jakbyśmy cofnęli się w czasie, prawda? Być może będą istnieć jeszcze mocniejsze warianty konfiguracji pamięci, ale i tak nie ma co oczekiwać cudów.

Zdjęcie wydobyte z materiałów producenta

O budżetowości świadczą też aparaty, które według źródła są dość marne. Przedni aparat do selfie ma mieć 5 Mpix, tak samo ja tylni aparat… Prawdopodobnie oprócz 5 Mpix z tyłu znajdzie się też dodatkowa matryca 2 Mpix. Na stronie rosyjskiego sklepu znalazła się też informacja o baterii, która jednak przeczy wcześniejszym doniesieniom. Zamiast 6000 mAh ma być 3000 mAh, choć tutaj istnieje prawdopodobieństwo, że Nokia C30 otrzymała po prostu baterię dwukomorową.

Czytaj też: Wyciekła prawdopodobna cena Samsunga Galaxy S21 FE

Jak więc widzicie, Nokia C30 raczej nie jest modelem, na który ktokolwiek będzie oczekiwał z niecierpliwością. Oczywiście, o ile ujawnione przez rosyjski sklep informacje są prawdziwe i nie dotyczną np. innego modelu.