Nowa matryca Samsunga już w szczegółach. Oto ISOCELL JN1

Samsung przedstawił swoją najnowszą matrycę dla aparatów w nadchodzących smartfonach. Ta będzie wykorzystywana z pewnością w nowych modelach firmy, a rozpoznać ją będziemy mogli po nazwie ISOCELL JN1.
Nowa matryca Samsunga, ISOCELL JN1, Samsung ISOCELL JN1, matryca ISOCELL JN1
Nowa matryca Samsunga, ISOCELL JN1, Samsung ISOCELL JN1, matryca ISOCELL JN1

Nowa matryca Samsunga. Oto ISOCELL JN1

Matryca ISOCELL JN1 będzie przeznaczona dla “każdego smartfona”, który zalicza się do klasy średniej i aż do tej najwyższej, gdzie panują flagowce. Wyposażone w nie modele mogą pojawić się już za niedługo, jako że masowa produkcja tych matryc już ruszyła. Jeśli chodzi o ich szczegóły to ISOCELL JN1 ma do zaoferowania rozdzielczość 50 Mpx, a sama przyjmuje fizyczny rozmiar na poziomie 1/2.76 cala, przez co rozmiar pojedynczego piksela wynosi 0,64 mikrometra.

Czytaj też: Oto najnowszy laptop ASUS – ZenBook Pro Duo 15 OLED

ISOCELL JN1 została zaprojektowana tak, aby stanowić spójne połączenie z rozległym spektrum obiektywów. Dlatego też spisze się zarówno w formie przedniej kamerki “do selfie”, tej do zdjęć makro i ultraszerokokątnej. Dzięki ulepszonej technologi ISOCELL 2.0 (izolacja pikseli) odznacza się poprawioną światłoczułością o około 16 procent, co ma sprawić, że kolory będą jeszcze lepiej odwzorowywane i tym samym realistyczne.

Z kolei technologia Tetrapixel, która łączy cztery sąsiednie piksele 0,64 μm w jeden duży piksel 1,28 μm, ma zapewnić jaśniejsze zdjęcia o rozdzielczości 12,5 megapiksela. Oprócz tego matryca umożliwia też działanie trybowi HDR w czasie rzeczywistym, a sam jej rozmiar pozwala ponoć na zmniejszenie grubości modułów aparatów o 10%.

Czytaj też: Przeglądarka Vivaldi 4.0 ze sporymi zmianami

Dzięki matrycy ISOCELL JN1 będziemy mogli nagrywać wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w 1080p przy 240 klatkach na sekundę, to jednak będzie już zależne od układu, jaki będzie posiadać smartfon. Natomiast za szybkość i dokładność autofokusu będzie odpowiedzialna technologia Double Super PD, która została ulepszona względem swojego poprzednika, Super PD.