Nowa matryca Samsunga, ISOCELL JN1, Samsung ISOCELL JN1, matryca ISOCELL JN1

Nowa matryca Samsunga już w szczegółach. Oto ISOCELL JN1

Samsung przedstawił swoją najnowszą matrycę dla aparatów w nadchodzących smartfonach. Ta będzie wykorzystywana z pewnością w nowych modelach firmy, a rozpoznać ją będziemy mogli po nazwie ISOCELL JN1.

Nowa matryca Samsunga. Oto ISOCELL JN1

Matryca ISOCELL JN1 będzie przeznaczona dla „każdego smartfona”, który zalicza się do klasy średniej i aż do tej najwyższej, gdzie panują flagowce. Wyposażone w nie modele mogą pojawić się już za niedługo, jako że masowa produkcja tych matryc już ruszyła. Jeśli chodzi o ich szczegóły to ISOCELL JN1 ma do zaoferowania rozdzielczość 50 Mpx, a sama przyjmuje fizyczny rozmiar na poziomie 1/2.76 cala, przez co rozmiar pojedynczego piksela wynosi 0,64 mikrometra.

Czytaj też: Oto najnowszy laptop ASUS – ZenBook Pro Duo 15 OLED

ISOCELL JN1 została zaprojektowana tak, aby stanowić spójne połączenie z rozległym spektrum obiektywów. Dlatego też spisze się zarówno w formie przedniej kamerki „do selfie”, tej do zdjęć makro i ultraszerokokątnej. Dzięki ulepszonej technologi ISOCELL 2.0 (izolacja pikseli) odznacza się poprawioną światłoczułością o około 16 procent, co ma sprawić, że kolory będą jeszcze lepiej odwzorowywane i tym samym realistyczne.

Z kolei technologia Tetrapixel, która łączy cztery sąsiednie piksele 0,64 μm w jeden duży piksel 1,28 μm, ma zapewnić jaśniejsze zdjęcia o rozdzielczości 12,5 megapiksela. Oprócz tego matryca umożliwia też działanie trybowi HDR w czasie rzeczywistym, a sam jej rozmiar pozwala ponoć na zmniejszenie grubości modułów aparatów o 10%.

Czytaj też: Przeglądarka Vivaldi 4.0 ze sporymi zmianami

Dzięki matrycy ISOCELL JN1 będziemy mogli nagrywać wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w 1080p przy 240 klatkach na sekundę, to jednak będzie już zależne od układu, jaki będzie posiadać smartfon. Natomiast za szybkość i dokładność autofokusu będzie odpowiedzialna technologia Double Super PD, która została ulepszona względem swojego poprzednika, Super PD.