Nowy Apple Watch nadchodzi. Co już wiemy?

Chociaż na rynku od dawna znajdziemy smartwatche od Apple, to firma nie ma zamiaru zwalniać tempa z rozwojem swoich “inteligentnych zegarków”. Wiemy już, że nowy Apple Watch, a dokładnie nowa seria Apple Watch 7 nadchodzi. Oprócz niej są jeszcze plany na Apple Watch 2022, który pojawi się ze specjalnym czujnikiem.
Nowy Apple Watch 7, Apple Watch 7, wyciek Apple Watch 7, rendery Apple Watch 7, Apple Watch
Nowy Apple Watch 7, Apple Watch 7, wyciek Apple Watch 7, rendery Apple Watch 7, Apple Watch

Nowy Apple Watch już tej jesieni?

Dzięki Bloomberg dowiedzieliśmy się, że Apple Watch siódmej generacji przyniesie za sobą ulepszenia w stosunku do obecnego modelu serii 6. Ma on oferować cieńsze ramki wyświetlacza i nową technikę laminowania ekranu. Dzięki niej zostanie zmniejszona luka powietrzna między szkłem i panelem dotykowym.

Czytaj też: Google Workspace już dostępny dla użytkowników indywidualnych

Nowy smartwatch ma być także grubszy, ale raczej nie zauważymy tego na pierwszy rzut oka. Szybszy układ oraz ulepszona łączność ultraszerokopasmową (UWB) też nie powinna nas zdziwić w nowej, ulepszonej serii Apple Watch, która swoją drogą może zostać zaprezentowana jesienią tego roku.

Wydanie Apple Watch 2022 ma mieć zaktualizowany model SE oraz zupełnie nowy, wytrzymały model do sportów ekstremalnych. Firma Apple miała zamiar umieścić czujnik temperatury ciała w Apple Watch 7, ale niestety plany zostały przesunięte, dlatego możemy spodziewać się go w 2022 roku.

Czytaj też: Smartwatch Facebooka powstaje. Aparatów nie zabraknie

Jeśli chodzi o czujnik monitorujący cukier we krwi, to ma on nie pojawić się na rynku przez kilka następnych lat. Apple stara się jednak znaleźć nieinwazyjne rozwiązanie, które pomoże analizować krew przez skórę, aby nakłuwanie palców nie było konieczne.