Funkcja “obraz w obrazie” trafia w końcu do mobilnej aplikacji YouTube na iOS

Użytkownicy Premium aplikacji YouTube na iOS będą mogli w końcu korzystać z bardzo przydatnej funkcji “obraz w obrazie”, która pozwala oglądać filmy z serwisu podczas używania innych aplikacji.
Funkcja "obraz w obrazie" trafia w końcu do mobilnej aplikacji YouTube na iOS
Funkcja "obraz w obrazie" trafia w końcu do mobilnej aplikacji YouTube na iOS

“Obraz w obrazie” trafi w końcu do aplikacji YouTube na iOS

“Obraz w obrazie” ( Picture-in-Picture ) to bardzo przydatna funkcja, z której często korzystam chociażby na przeglądarce Firefox. Umożliwia ona wyświetlanie wideo w formie mniejszego ekranu nad innymi uruchomionymi aplikacjami czy programami. Dokładnie w ten sam sposób działa to w serwisie YouTube na Androidzie. W USA jest ona dostępna dla każdego, ale w innych krajach, w tym Polsce, zarezerwowana jest tylko dla użytkowników Premium. Do tej pory jednak opcja ta nie była dostępna dla posiadaczy urządzeń z iOS. Warto tutaj zaznaczyć, że sam iOS daje użytkownikom taką możliwość z poziomu systemu, ale do tej pory “obraz w obrazie” nie działał w mobilnej aplikacji YouTube. Można go było za to uruchomić włączając serwis z poziomu przeglądarki.

Czytaj też: Nadchodzi seria Motorola Edge 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

To się na szczęście wkrótce zmieni. W wydanym dla serwisu MacRumors oświadczeniu, YouTube potwierdziło, że w aplikacji na iOS rozpoczęło się wdrażanie funkcji “obraz w obrazie”. Najpierw dostaną ją wszyscy posiadacze YouTube Premium, ale docelowo ma ona trafić do każdego użytkownika iOS w Stanach Zjednoczonych, będzie więc tak samo, jak w przypadku Androida.

Picture-in-Picture (PiP) umożliwia użytkownikom oglądanie filmów z YouTube na miniodtwarzaczu przy jednoczesnym przeglądani na urządzeniu mobilnym innych aplikacji poza YouTube. Zaczynamy udostępniać PiP dla członków YouTube Premium w systemie iOS i planujemy również uruchomić PiP dla wszystkich użytkowników iOS w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Masz telefon na kartę w T-Mobile? Uważaj, bo ktoś łatwo może ukraść Twój numer

By skorzystać z tej opcji wystarczy włączyć dowolny film na YouTube (pamiętajcie, u nas trzeba mieć Premium) a potem przesunąć palcem, by powrócić do ekranu głównego. Wówczas wyświetli się nam miniodtwarzacz, który będziemy mogli przesunąć w dowolne miejsce na ekranie, a także zmienić jego rozmiar. Dodatkowo posiadacze Premium mogą również odtwarzać filmy w tle słuchając samego dźwięku.