OnePlus Nord CE 5G – pierwsze zdjęcie i wyciek ceny

Już 10 czerwca zostanie zaprezentowany nowy OnePlus Nord CE 5G, który do sprzedaży trafi kilka dni później. Dziś do sieci trafiło zdjęcie wyspy aparatów, a wraz z nim także cena i obietnice promocji.
OnePlus Nord CE 5G - pierwsze zdjęcie i wyciek ceny
OnePlus Nord CE 5G - pierwsze zdjęcie i wyciek ceny

OnePlus Nord CE 5G – jeszcze więcej informacji

Podczas nadchodzącego wydarzenia Summer Launch OnePlus zaprezentuje smartfon Nord CE 5G i serię telewizorów U1S. Premierę zapowiedziano na 10 czerwca, ale już teraz wiemy o tym smartfonie całkiem sporo i informacji przybywa. Dzisiaj wyciekła cena nadchodzącego urządzenia, którą przypadkowo ujawniono na oficjalnej stronie internetowej firmy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się też, że już na starcie sprzedaży przewidziane są rabaty.

Czytaj też: Fossil bez aktualizacji Wear OS. Moje zegarki trafią do gabloty

Kluczowe szczegóły specyfikacji wyciekły zaś już wcześniej. OnePlus Nord CE 5G będzie miał 6,43-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz i wycięciem na aparat do selfie 16 Mpix. W ekranie zostanie też wbudowany czytnik linii papilarnych.

Z tyłu znajdziemy ustawiony pionowo moduł z trzema kamerami: aparat główny 64 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Wcześniej była mowa jeszcze o oczku 2 Mpix do makro, jednak najwidoczniej w tym przypadku plotki się nie sprawdziły, co zresztą potwierdza najnowsze zdjęcie.

W środku znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon 750G z maksymalnie 12 GB pamięci RAM. Spodziewać się można przynajmniej kilku wariantów konfiguracji pamięci, ale szczegółów niestety nie znamy. Spekuluje się jednak, że będzie to zapewne 6 i 8 GB RAM. Energię zapewni akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą ładowania o mocy 30 W. Smartfon będzie działał na OxygenOS.

Czytaj też: Apple Watch z eSIM w T-Mobile

Całość prezentuje się więc naprawdę nieźle, a wręcz świetnie, kiedy weźmiemy pod uwagę cenę urządzenia. Kwota, jaka wyciekła na indyjskiej stronie producenta wynosi bowiem 22 999 rupii indyjskich, co w przeliczeniu, bez uwzględniania podatków, daje nam jakieś 1150 zł. Dodatkowo w Indiach już na wstępie przewidziana jest zniżka, czego spodziewać się możemy także w Polsce.