OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Najnowsza flagowa seria OnePlus 9 napędzana jest przez procesory Qualcomm i właściwie do tej pory OnePlus korzystał z chipsetów tylko tej firmy. Wygląda jednak na to, że szykuje się w tej kwestii spora zmiana.
OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Nowy flagowiec OnePlus dostanie Dimensity 1200

Do tej pory OnePlus napędzał swoje smartfony układami od Qualcomm i nigdy nie korzystał z tych pochodzących od innych firm. Najnowszy przeciek pochodzący od znanego użytkownika Weibo kryjącego się pod pseudonimem Digital Chat Station wskazuje na poważną zmianę w tym temacie. Nadchodzący flagowiec OnePlus ma mieć bowiem układ MediaTek Dimensity 1200.

Czytaj też: OnePlus Nord N200 5G – co zdradzają oficjalne informacje?

Wspomniał również, że wygląd tego modelu jest całkiem niezły. Smartfon jest już na etapie prototypu inżynierskiego. Jego ekran ma być płaski jak w podstawowym modelu OnePlus 9, dostanie też wcięcie w lewym górnym rogu wyświetlacza tak jak we wspomnianej serii. Flagowiec z Dimensity 1200 ma mieć wyspę aparatów podobną do OnePlus 9 Pro posiadając też ten sam aparat główny Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix. Do tego z tyłu znajdą się jeszcze dwa dodatkowe obiektywy i lampa błyskowa.

Czytaj też: iOS 15 – znamy listę urządzeń, które dostaną nowy system Apple

Urządzenie ma działać na Oxygen OS, co jest nieco zaskakujące, gdyż wszystkie najnowsze smartfony producenta działają na Color OS. Digital Chat Station nie zdradza, czy smartfon trafi do sprzedaży poza Chinami. Podaje nam jednak cenę, która ma wynosić 2000 juanów, czyli około 313 $.