POCO X3 GT to przebrandowany Redmi Note 10 Pro 5G? Są kolejne wskazówki

Do sieci trafiły nowe dokumenty certyfikacyjne POCO X3 GT potwierdzając obecność tego modelu. A to z kolei każe nam przypuszczać, że pogłoski o tym, że jest to przebrandowany Redmi Note 10 Pro 5G mogą być prawdziwe.
Redmi Note 10 Pro 5G zaprezentowany oficjalnie.
Redmi Note 10 Pro 5G zaprezentowany oficjalnie.

POCO X3 GT = Redmi Note 10 Pro 5G?

W tym roku mają zadebiutować dwa nowe smartfony Xiaomi POCO. Jednym z nich będzie F3 GT, a drugim nieco tańszy X3 GT. Ponad tydzień temu oba smartfony zauważono w kodzie źródłowym oprogramowania MIUI 12.5. Już wówczas pojawiły się pierwsze poszlaki, że POCO X3 GT może być globalną wersją Redmi Note 10 Pro 5G. Wskazywał na to przyznany temu modelowi kryptonim „chopin_global”, zaś „Chopin” to z kolei kryptonim Redmi Note 10 Pro.

Czytaj też: Rodzina Honor 50 w szczegółach. Są zdjęcia i specyfikacja

Wcześniej jednak nic nie potwierdzało istnienia tego modelu, aż do otrzymania przez X3 GT indyjskich certyfikatów TKDN, SDPII oraz SGS. Certyfikaty nie zdradzają szczegółów specyfikacji jednak coraz więcej źródeł jest pewnych, że to jeden i ten sam smartfon. To raczej nikogo nie powinno dziwić, w końcu wiele smartfonów Redmi trafiło do globalnej sprzedaży jako POCO.

Redmi Note 10 Pro 5G zaprezentowany oficjalnie.

Jeśli to prawda, to znamy jego specyfikację, jako że Redmi Note 10 Pro 5G już zadebiutował na chińskim rynku. Charakteryzuje się 6,6-calowmy wyświetlaczem LCD FHD + z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Wyposażono go w procesor MediaTek Dimensity 1100 SoC z 8 GB pamięci RAM LPDDR4x i 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1 z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Smartfon działa pod kontrolą systemu Android 11 z nakładką MIUI 12. Xiaomi zadbało też o solidny akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 67 W. Jeśli zaś chodzi o aparaty, to z przodu znajdziemy aparat 16 Mpix, zaś z tyłu – aparat główny 64 Mpix, szerokokątny 8 Mpix i makro 2 Mpix.

Czytaj też: Rodzina Honor 50 w szczegółach. Są zdjęcia i specyfikacja

W Chinach ceny Redmi Note 10 Pro 5G zaczynają się od 1599 juanów (około 1000 zł). Jeśli POCO X3 GT to naprawdę ten smartfon, to spodziewać się można podobnej ceny. Według doniesień premiera ma się odbyć niedługo, więc pozostaje czekać na jakieś nowe informacje na ten temat.