Poznaliśmy datę premiery smartfona Nokia C20 Plus

HMD Global ogłosiło datę premiery smartfona Nokia C20 Plus. Oprócz tego dostaliśmy plakat przedstawiający tył modelu i poznaliśmy nowe szczegóły jego specyfikacji.
Poznaliśmy datę premiery smartfona Nokia C20 Plus
Poznaliśmy datę premiery smartfona Nokia C20 Plus

Nokia C20 Plus zadebiutuje w Chinach w przyszłym tygodniu

Data premiery Nokii C20 Plus została wreszcie ujawniona. Firma HMD Global oficjalnie potwierdziła dzisiaj, że ​​11 czerwca 2021 roku zostanie zaprezentowany smartfon Nokia C20 Plus. Przypomnijmy, że model Nokia C20 debiutował w Chinach w kwietniu tego roku. Oprócz daty premiery firma udostępniła również plakat na Weibo ujawniający wygląd tylnej części smartfona.

Czytaj też: Które urządzenia dostaną HarmonyOS? Jest lista

Obudowa nie będzie gładka, teksturę widać bardzo wyraźnie. Widzimy również umieszczoną w środkowej części, u góry plecków okrągłą wyspę z dwiema kamerami. Nie widać czytnika linii papilarnych i jeśli nie będzie go miał pod ekranem, to użytkownicy będą musieli polegać na zabezpieczeniu telefonu za pomocą wzoru, hasła czy kodu PIN. Na zdjęciu można także zauważyć, że na górze znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Plakat nie pokazuje nam frontu Nokii C20 Plus, ale można spodziewać się wyświetlacza z wcięciem w kształcie kropli wody, takiego jak w wariancie bez Plusa. Mówi się też o większym wyświetlaczu, ale tutaj szczegóły nie są znane. Doniesienia wskazują również, że bateria ma mieć pojemność 5000 mAh, więc aż o 2000 mAh więcej niż w C20.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G na nowych przeciekach. Są rendery i specyfikacja

Geekbench zaś ujawnił, że Nokia C20 Plus będzie działała pod kontrolą procesora Unisoc SC9863A z 3 GB pamięci RAM. Chociaż mogą istnieć również inne opcje pamięci RAM. Smartfon będzie działał z systemem Android 11.

Na razie nie znamy więcej szczegółów specyfikacji. Premiera jest jednak na tyle niedługo, że można się spodziewać ujawnienia jakichś informacji, by zainteresować nas tym smartfonem.