Premiera TicWatch E3. Oto smartwatch ze średniej półki

W ciągu ostatnich lat rynek smartwatchy został już stosownie podzielony na segmenty cenowe. Tak jak te najtańsze, ale przyzwoite można kupić już do 250 zł, tak te droższe sięgają ponad 1000 zł. Do tego drugiego zaliczał się Mobvoi TicWatch 3 Pro z zeszłego roku, ale teraz firma postanowiła uderzyć w segment średni, ogłaszając tańszego smartwatcha TicWatch E3.
Premiera TicWatch E3, Mobvoi TicWatch E3, specyfikacja TicWatch E3, TicWatch E3, cena TicWatch E3
Premiera TicWatch E3, Mobvoi TicWatch E3, specyfikacja TicWatch E3, TicWatch E3, cena TicWatch E3

Premiera TicWatch E3. Ciekawi co oferuje nowy smartwatch?

Ważący 32 gramy TicWatch E3 jest dostępny w kolorze czarnym, żółtym i niebieskim, a kupić można go o 100$ taniej niż model Mobvoi TicWatch 3 Pro. Zachęca więc ceną na poziomie 199 dolarów (około 750 złotych), ale pozostaje pytanie, czy aby na pewno jest wart naszej uwagi?

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Watch Lite. Tani smartwatch godny uwagi?

TicWatch E3 jest wyposażony w 1,3-calowy ekran (360 x 360 pikseli), który został pokryty zakrzywionym szkłem 2.5D. Z kolei za zasilenie odpowiada układ Qualcomm Wear 4100 SoC wspierany przez 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Jego pojemność baterii jest mniejsza od tego, co oferował jego starszy brat, bo wynosi 380 mAh. Jak już jednak wiemy, wytrzymałość baterii zależy od wielu czynników, a nieco okrojony wariant powinien nie być aż tak pokrzywdzony. Ile więc ta ma służyć nam w TicWatch E3? Tego właśnie producent nie powiedział wprost. Został wspomniany jedynie tryb Essential, który ma przedłużyć jej żywotność.

Czytaj też: Elite 85T czy Momentum TWS 2? Porównujemy słuchawki Jabra i Sennheiser

Smartwatch działa pod kontrolą systemu Wear OS, a na jego pokładzie znalazł się także głośnik i mikrofon, który posłuży nam do porozumienia się z Asystentem Google. Dla niektórych może okazać się bardzo przydatny dodatek NFC, umożliwiający m.in. płatności zbliżeniowe. Oprócz niego TicWatch E3 monitoruje oczywiście nasze zdrowie i aktywność fizyczną. Dlatego też oferuje mierzenie poziomu tlenu we krwi (SpO2), monitorowanie tętna, stresu, VO2Max i wsparcie śledzenia ponad 20 trybów sportowych. Nie zapomniano także o śledzeniu naszego snu.

Czytaj też: Google przedstawia kilka nowości na Androida

Całość informacji dopełnia jeszcze wyposażenie smartwatcha w akcelerometr, żyroskop, GPS, GLONASS i Beidou. Na oficjalnej stronie internetowej producenta ruszyła sprzedaż, gdzie możecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat nowego TicWatch E3.