Przeglądarka Vivaldi 4.0 ze sporymi zmianami

Dostępna jest już najnowsza wersja przeglądarki Vivaldi o numerze 4.0. Nowa wersja przynosi spore zmiany, ale na szczęście te największe będą widzieć tylko ci, którzy chcą z nich korzystać.
Przeglądarka Vivaldi 4.0 ze sporymi zmianami
Przeglądarka Vivaldi 4.0 ze sporymi zmianami

Przeglądarka Vivaldi 4.0 zmienia się w wielofunkcyjne narzędzie

Najnowsza wersja Vivaldi dodaje do tej przeglądarki klienta poczty, czytnik RSS i kalendarz. Vivaldi mail umożliwi użytkownikom na korzystanie z kilku skrzynek pocztowych w jednym miejscu, bez konieczności skakania pomiędzy nimi. Obsługuje konta POP i IMAP, więc nie ma się o co martwić. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również skorzystać z oferowanej przez klienta pocztowego większej prywatności.

Czytaj też: Co nam przyniosła czerwcowa aktualizacja Windows 10?

Czytnik RSS oprócz podstawowych, typowych dla tego narzędzia funkcji, oferuje obsługę kanałów YouTube. Również kalendarz zaoferuje nam wszystkie potrzebne funkcjonalności. Ponadto Vivaldi zadbał o drobne ulepszenia, które z pewnością wpłyną na komfort korzystania.

W samej przeglądarce ulepszono co nieco usuwając dotychczasowe problemy z otwieraniem się, kopiowaniem i wklejaniem zakładek/folderów, niewłaściwą pozycją zakładek podczas uruchamiania czy z problemami podczas sugerowania domyślnej przeglądarki. Sporą nowością jest również tłumacz stron internetowych, który dostała przeglądarka Vivaldi. Obecnie obsługuje on 50 języków, których docelowo ma być 109. Funkcja ta trafiła też do aplikacji na Androida.

Czytaj też: Android 12 – nowości do przetestowania w ramach drugich beta testów

Jeśli zaś klient poczty, kalendarz czy czytnik nie są tym, z czego chcecie korzystać, to nie ma problemu – przeglądarka pozwoli Wam je ukryć za pomocą jednego z trzech dostępnych układów interfejsu:

  • podstawowy – sama przeglądarka,
  • średnio zaawansowany – przeglądarka i kilka dodatkowych narzedzi,
  • wersja pełna – wyświetlanie klienta poczty, kalendarza i czytnika RSS.