Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM uczci wyjątkową rocznicę MSI

MSI zapowiedziało, że wprowadzi na rynek rocznicowy GeForce RTX 3090, który uświęci ważną rocznicę dla producenta. Będzie to po prostu MSI GeForce RTX 30 SUPRIM 35th Anniversary Edition.
Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM, Rocznicowy GeForce RTX 3090
Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM, Rocznicowy GeForce RTX 3090

Niestety firma nie wybrała sobie na takie ogłoszenie najlepszego momentu, bo GeForce RTX 3090 nieco utonął w ogłoszeniach nowych RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti, ale spokojnie – wielka premiera dopiero przed nami. Dziś oficjalnie wiemy tylko to, jak ten wyjątkowy GeForce RTX 3090 SUPRIM od MSI wygląda i co mniej więcej będzie miał do zaoferowania, choć jego premiera nie została konkretnie wytyczona. Ba! MSI nie wyjawiło nawet, że mowa o RTX 3090, ale wystarczy spojrzeć na złącze NVLink, żeby wszystko stało się jasne.

Czytaj też: Test Apollo Air, czyli słuchawek TWS pełnych nowych technologii

Możemy więc czekać albo kilka tygodni… albo miesięcy, ale jako że ten model świętuje 35-lecie MSI na rynku, to początek sierpnia wydaje się najlepszą datą. To bowiem 4 sierpnia MSI zostało oficjalnie założone w Republice Chińskiej. Karta graficzna MSI GeForce RTX 30 SUPRIM 35th Anniversary Edition będzie więc kartą limitowaną produkcyjnie, choć pod kątem konstrukcji będzie odpowiadać wersjom z serii SUPRIM.

Wyjątkowy, bo rocznicowy GeForce RTX 3090 od MSI zapowiedziany, jako specjalny wariant SUPRIM

Czytaj też: Przegląd kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3070 Ti

Będzie jednak stosownie przyozdobiona, aby nadać jej wyjątkowości i możliwe, że też dodatkowo podkręcona. Szkoda, że w takich chwilach NVIDIA nie ma w ofercie tego, co AMD, czyli specjalnie wyselekcjonowanych rdzeni Navi 21 XTXH dla topowych wariantów kart niereferencyjnych.

Rocznicowy GeForce RTX 3090 sięgnie tym samym po trzy 8-pinowe złącza zasilania, konstrukcję z podwójnym biosem i oświetlenie RGB zarówno na boku, jak i przy wentylatorach. Chłodzeniem zajmie się więc system Tri Frozr 2S, który składa się z trzech wentylatorów TORX 4.0 na podwójnych łożyskach i z pierścieniową konstrukcją.

Czytaj też: Sabrent Plotripper, czyli SSD idealny do farmienia kryptowaluty Chia

To trio rozprasza ciepło z radiatora VIP, na którego składa się masywny blok i siedem miedzianych ciepłowodów, które to przejmują temperaturę z najpotężniejszego rdzenia graficznego w portfolio NVIDIA, czyli GA102-300 z 10496 rdzeniami CUDA. Wprawdzie taktowanie rdzenia Boost w fabrycznym modelu wynosi do 1695 MHz, ale MSI zapewne postara się o jego podkręcenie, windując TDP na poziomie 350 W jezcze wyżej.