Smartwatch Facebooka powstaje. Aparatów nie zabraknie

Wedle raportu The Verge Facebook ma zamiar zaistnieć na rynku smartwatchy. Nie zrobi jednak tego bez zachowania swoich korzeni, bo z pewnością postawi na wyższą integrację ze swoimi serwisami społecznościowymi i komunikacyjnymi. Co jednak, oprócz tego będzie miał do zaoferowania smartwatch Facebooka?
Smartwatch Facebooka, smartwatch Facebook, Facebook watch
Smartwatch Facebooka, smartwatch Facebook, Facebook watch

Smartwatch Facebooka zaoferuje nam dwa aparaty

Facebook pracuje ponoć nad swoim pierwszym smartwatchem, który będzie oferować nam dwa aparaty – jeden z przodu, a drugi z tyłu. Cały modeł z ekranem i wspomnianymi aparatami będzie można odpinać od pasków, czyli tak jak to zazwyczaj wygląda. Jednak dzięki wyposażeniu go w aparaty, możemy używać go samodzielnie. Chodzi głównie o to, aby mieć tę dodatkową możliwość robienia zdjęć i filmów, które później będziemy mogli udostępniać w pakiecie aplikacji firmy. Do niego zalicza się właśnie sam Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Czytaj też: Smartwatche Huawei Watch 3 w Polsce już wkrótce. Lewandowski napędza konkurs

Grafika via TheVerge

Aparaty te mają zostać umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej. Przednia kamerka ma służyć głównie do rozmów wideo, a wspomniany tylny aparat będzie przeznaczony do robienia zdjęć z autofokusem oraz do nagrywania wideo o rozdzielczości do 1080p. Jak to na smartwatch przystało, nie zapomniano również o funkcji śledzenia naszego zdrowia (monitorowanie tętna) i naszej sprawności fizycznej.

Czytaj też: Android 12 – nowości do przetestowania w ramach drugich beta testów

Smartwatch Facebooka będzie mógł działać samodzielnie, czyli bez konieczności łączenia go smartfonem, dzięki wyposażeniu go w opcję łączności LTE. Jeśli chodzi o jego oficjalną prezentację, to może ona odbyć się dopiero latem 2022 roku, a co ciekawe, firma pracuje ponoć nad drugą i trzecią generacją tego smartwatcha na kolejne lata. “Facebook Watch” może być dostępny w białej, czarnej oraz złotej wersji za około 400 USD (około 1470 złotych).