Premiera Sony WF-1000XM4 z nowym kształtem słuchawek

Firma Sony zaprezentowała czwartą generację słuchawek dousznych, oznaczonych symbolem Sony WF-1000XM4. Co kryje się za tą skomplikowaną nazwą?
Premiera Sony WF-1000XM4 z nowym kształtem słuchawek

Nowy wygląd Sony WF-1000XM4 – większa wygoda?

Sony WF-1000XM4

Nowa obudowa to pierwsza i jedna z największych nowości słuchawek Sony WF-1000XM4. Żeby to ładnie zobrazować, do tej pory po włożeniu do ucha cała elektronika znajdowała się poniżej części dousznej słuchawki. Teraz znajduje się nad nią i opiera się o wnętrze ucha. To, przynajmniej w teorii, wygląda na znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Na obudowie słuchawek znajdziemy pola dotykowe, a do elementów dotykowych warto dodać dwa mikrofony oraz czujnik obecności słuchawek w uchu. To przełoży się na funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzania.

Sony WF-1000XM4 dostały nowe wkładki douszne. Dzięki temu mają lepiej trzymać się w uchu oraz oferować lepszą izolację od dźwięków otoczenia.

Czytaj też: 135 W ładowarki Huaweia już w drodze na rynek

Specyfikacja Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4

Słuchawki zostały wyposażone w 6mm przetwornik akustyczny z magnesem o 20% większej objętości. Co na mieć przełożenie na poprawę brzmienia tonów niskich oraz skuteczniejszą redukcją hałasu.

Sercem słuchawek jest nowy procesor V1 oraz układ QN1e. Oferują obsługę kodeków LDAC z transmisją na poziomie 990 kb/s. Poprawie dźwięku sprzyja system DSEE Extreme (Digital Sound Enhancement Engine), którego zadaniem jest przywrócenie dźwięku wysokiej jakości przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji.

Sony WF-1000XM4

Wśród dostępnych funkcji znajdziemy 360 Realty Audio, szybkie parowanie Microsoft Swift Pair, adaptacyjne zarządzanie ANC, czy sterowanie głosowe Speak-to-Chat.

Sony WF-1000XM4 mają działać stosunkowo długo. Do 8 godzin na pojedynczym ładowaniu z aktywnym ANC oraz do 12 godzin po wyłączeniu redukcji hałasu. Pokrowiec ładujący zapewnia dwa pełny cykle ładowania. Sam pokrowiec można ładować przewodowo lub bezprzewodowo, zgodnie ze standardem Qi.

Czytaj też: Składane ekrany Samsunga trafią do Google, vivo i Xiaomi

Cena Sony WF-1000XM4 i nowe ekologiczne opakowanie

Wraz ze słuchawkami zadebiutowało nowe pudełko Original Blended Material, wykonane z bambusa, makulatury oraz włókien trzciny cukrowej. Nie użyto w nim farby, napisy są tłoczone. Opakowanie można recyklingować bez sortowania.

Sprzedaż Sony WF-1000XM4 ruszy jeszcze w czerwcu w cenie 1 200 zł.