Wyciek szczegółów na temat smartfonów Realme X9 i X9 Pro

Według doniesień, już wkrótce Realme zaprezentuje w Chinach serię Realme X9. Dziś na Weibo pojawiły się nowe szczegóły dotyczące modeli X9 i X9 Pro. Czego się o nich dowiedzieliśmy?
Wyciek szczegółów na temat smartfonów Realme X9 i X9 Pro
Wyciek szczegółów na temat smartfonów Realme X9 i X9 Pro

Szczegóły Realme X9 i Realme X9 Pro

Do sieci trafiły kolejne szczegóły specyfikacji modeli z nadchodzącej serii Realme X9. Ukazały się one na profilu WhyLab w portalu Weibo i dotyczą chińskich smartfonów. Nowa linia ma kontynuować zaprezentowaną w Chinach we wrześniu ubiegłego roku serię Realme X7.

Czytaj też: Fossil bez aktualizacji Wear OS. Moje zegarki trafią do gabloty

Najwięcej informacji pojawiło się na temat wersji ulepszonej, czyli X9 Pro. Smartfon ma mieć zakrzywiony ekran AMOLED o przekątnej 6,55 cala oferując użytkownikom częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Całość napędzi procesor Snapdragon 870 SoC. Jeśli śledziliście wcześniejsze doniesienia to zapewne wiecie, że te najnowsze zupełnie od nich odbiegają. Wcześniej mówiono bowiem o odświeżaniu 90 Hz i procesorze MediaTek Dimensity 1200.

Na stronie TENAA pojawił się też certyfikacja urządzenia Realme o numerze modelu RMX3366, który prawdopodobnie może być wspomnianym wyżej X9 Pro. Jeśli tak, to według ujawnionych przez certyfikat informacji, telefon ten będzie miał rozdzielczość Full HD+, dwukomorową baterię o łącznej pojemności 4500 mAh i będzie działał na systemie operacyjnym Android 11

Jego cena ma wynosić podobno 2500-3000 yuanów, czyli około 1400 – 1700 zł. Rozpiętość kwoty może sugerować dostępność kilku wariantów konfiguracji pamięci.

Czytaj też: Apple Watch z eSIM w T-Mobile

Dowiedzieliśmy się też czegoś o podstawowym modelu w nadchodzącej serii – Realme X9. W tym przypadku przecieki wskazują tylko na procesor, którym ma być Snapdragon 778G. Jest też cena – 2000 – 2500 juanów, co w przeliczeniu daje około 1100 – 1400 zł.