Telewizory Neo QLED dopasują brzmienie do otoczenia. Potwierdza to otrzymany certyfikat

Oglądając różne treści na telewizorze zależy nam na dobrym obrazie, ale również na dobrej jakości dźwięku. A takowy dostarczają właśnie tegoroczne telewizory Samsung Neo QLED i QLED oferujące jednolitą jakość dźwięku niezależnie od otoczenia. Zapewnienia producenta potwierdza najnowszy certyfikat.
Telewizory Neo QLED dopasują brzmienie do otoczenia. Potwierdza to otrzymany certyfikat

Telewizory Neo QLED z certyfikatem VDE „Spatial Sound Optimization”

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że na jakość dźwięku wpływają również elementy otoczenia, takie jak zasłony, dywany, bliskość ścian czy sufitu. Telewizory Samsung Neo QLED i QLED dostały specjalną funkcję Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni, która niezależnie od naszego otoczenia zaoferuje nam taki dźwięk, jaki byłby generowany w standardowym otoczeniu odsłuchu.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Jest to możliwe dzięki wbudowanym mikrofonom rozpoznającym elementy otoczenia mogące potencjalnie wpłynąć na brzmienie. Jak podaje Samsung:

Na przykład gdy telewizor „odkryje”, że ułożony w salonie dywan pochłania średnie i wysokie tony, przeprowadzi kalibrację dźwięku, by dostosować go do otoczenia poprzez intensyfikację brzmienia średniego i wysokiego.

Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni wykryje problemy i sama im zaradzi. Jeśli przestrzeń dzieląca telewizor od ściany może zniekształcić basy – telewizor je wzmocni. Wszystko po to, byśmy nie musieli samemu konfigurować parametrów dźwięku i dokonywać samodzielnych modyfikacji.

Czytaj też: OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Działanie tej funkcji potwierdza przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) certyfikat „Spatial Sound Optimization” (przestrzenna optymalizacja brzmienia). Dotyczy to tegorocznych telewizorów Neo QLED: QΝ90A, QΝ700A, QΝ800A, QΝ900A, QN94A, QN95A, QN85A i Samsung QLED: Q70A, Q80A.