Samsung uwierzył w nowy bezprzewodowy transfer plików MTA

Zapoczątkowane przez Xiaomi, Oppo i vivo stowarzyszenie zyskało właśnie grubą rybę. Tym razem to Samsung uwierzył w Mutual Transfer Alliance (MTA), które ma ustandaryzować sposób na bezprzewodowy transfer plików.
Samsung uwierzył w nowy bezprzewodowy transfer plików MTA

Transfer plików MTA rozwija się w najlepsze. Teraz ten standard wspomoże nawet Samsung

Xiaomi, Oppo i vivo są założycielami Mutual Transfer Alliance (MTA), który ma na celu stworzenie standardu co do sposobu przesyłania plików pomiędzy telefonami i komputerami w sposób bezprzewodowy. Celem od samego początku był transfer lokalny, bezprzewodowy z szybkością 20 MB/s.

Czytaj też: Znasz PESEL osoby mającej telefon na kartę w T-Mobile? Możesz mu ukraść numer

Do tego stowarzyszenia z czasem dołączyły także inne firmy, a konkretnie OnePlus, Meizu, ZTE, Black Shark, HiSense, czy Asus i jego marka gier Republic of Gamers. Teraz do MTA przyłączyła się jednak jeszcze jedna firma, która może mieć ogromny wpływ na jego rozwój i rozpowszechnienie, a jest nim jeden z największych producentów smartfonów na świecie – Samsung.

Czytaj też: Nadchodzi seria Motorola Edge 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

Co prawda, Samsung ma już własną funkcję bezprzewodowego transferu, Quick Share, którą zaprezentował w 2020 roku, ale nie oznacza to, że ta odejdzie. Firma stworzyła nawet aplikację, wprowadzającą Quick Share do systemu Windows 10 na początku tego roku. Prawdopodobnie sojusz ten sprawi, że urządzenia Galaxy i aplikacja Windows, zostaną zaktualizowane, aby móc obsługiwać również MTA.

Czytaj też: Tamagotchi powraca w nowoczesnej wersji. Oto Tamagotchi Smart

Chociaż może się wydawać, że Samsung zrobił to z czystego serca i z dbania po prostu o nasze dobro i komfort, to trudno nie zobaczyć w tym ruchu działa wycelowanego w Google. Ta firma bowiem niedawno ogłosiła plany wprowadzenia podobnie działającej technologii dla systemów Chrome OS w postaci Nearby Share. Są też doniesienia, że tego typu funkcja znajdzie się też na komputerach z systemem Windows 10, dzięki przeglądarce Chrome.