Ethereum trafi w kosmos. SpaceX ma ambitne plany

Firma SpaceX zdecydowała się na współpracę ze SpaceChain, która skupia się na budowaniu otwartej i neutralnej infrastruktury, mogącej stanowić podstawę dla kosmicznej gospodarki. Miałoby to być możliwe dzięki połączeniu innowacyjności technologii blockchain oraz innych nowinek.
Ethereum trafi w kosmos. SpaceX ma ambitne plany

Elon Musk potwierdził, że SpaceX po raz pierwszy w historii przetransportuje węzeł Ethereum na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ma to nastąpić już wkrótce, bo w pierwszym tygodniu czerwca. Węzeł zostanie zainstalowany na satelicie YAM-2 umieszczonej na orbicie dzięki rakiecie Falcon 9. Przebieg misji ma być nadzorowany przez Loft Orbital.

Przedsięwzięcie będzie stanowiło pierwszą demonstrację łączenia Ethereum ze sprzętem znajdującym się na pokładzie ISS. Do SpaceX i SpaceChain ma z tej okazji dołączyć również Nexus Incorporated. Firma będzie odpowiedzialna za dostarczenie elementów instalacyjnych, podczas gdy SpaceX oraz SpaceChain zajmą się dodatkowo kwestiami bezpieczeństwa.

Węzeł Ethereum trafi na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czerwcu

Przypominamy, że Ethereum, zwany skrótowo ETH, jest zdecentralizowaną platformą opartą na technologii blockchain i związaną z kryptowalutą Ether. Pierwsze wzmianki o tej technologii pochodzą z 2013 roku, a w ostatnim czasie zyskuje ona rosnącą popularność. Przedstawiciele SpaceChain twierdzą, że gdy pierwszy węzeł Ethereum zostanie zainstalowany na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zostaną wykorzystane środki bezpieczeństwa skupiające się na kondycji sieci w przestrzeni kosmicznej.

Oprócz pierwszego węzła Ethereum, SpaceChain planuje również umieścić na orbicie okołoziemskiej kilka węzłów Bitcoin. Firma potwierdziła, że rozpocznie swoją misję 14 czerwca. Tego typu innowacje pozwolą ludziom korzystać z technologii blockchain w przypadku BTC i ETH w przypadku produktów związanych z bezpieczeństwem danych czy przechowywaniem aktywów.