Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora? Już to wiemy

Telefon naładowany do pełna w 8 minut? Niedawno Xiaomi pokazało, że się da wykorzystując do tego ładowarkę HyperCharge 200W. Od razu, oprócz zachwytów pojawiły się też pytania – co z żywotnością akumulatora? Najnowszy test daje na nie odpowiedź.
Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora?
Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora?

Xiaomi HyperCharge 200W konta żywotność akumulatora

Jeśli nie wiecie do końca o co chodzi z tą potężną ładowarką Xiaomi, to wyjaśnimy pokrótce. Pod koniec maja firma zaprezentowała najnowszą technologię HyperCharge oferującą ładowanie przewodowe o mocy 200 W, zaś bezprzewodowe – 120 W. Do celów testowych zmodyfikowano Xiaomi Mi 11 Pro z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Podczas testu przewodowo naładowano go od 0 do 100% w rekordowe 8 minut. W przypadku technologii bezprzewodowej było to 15 minut.

Czytaj też: Wiemy, kiedy Realme zaprezentuje swój pierwszy laptop i tablet!

Tylko od razu zaczęto zadawać pytania, jak takie ładowanie ma się do degradacji akumulatora? Xiaomi postanowiło przeprowadzić stosowny test, który pozwolił określić żywotność ogniw w ładowanym HyperCharge 200W sprzęcie. Oczywiście, jak można było się spodziewać – wpływ jest, jednak o dziwo, nie tak duży.

Okazuje się bowiem, przynajmniej z deklaracji Xiaomi, że po 800 cyklach ładowania następuje spadek pojemności akumulatora o 20 procent. W przypadku takiego Xiaomi Mi 11 Ultra z pojemnością akumulatora 5000 mAh daje to 4000 mAh po 800 cyklach ładowania.

Czytaj też: Nokia C20 Plus zdradza swoje tajemnice. Jest zadziwiająco nieźle

Przy ładowaniu telefonu raz dziennie to z kolei jakieś 2 lata użytkowania. Nie jest to więc zły wynik zwłaszcza, że obecnie i tak większość użytkowników smartfonów wymienia je średnio właśnie co 24 miesiące. W tym kontekście dane przedstawione przez Xiaomi brzmią naprawdę rozsądnie i zapewne wiele osób z chęcią sięgnie po smartfon obsługujący tę technologię.