Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora?

Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora? Już to wiemy

Telefon naładowany do pełna w 8 minut? Niedawno Xiaomi pokazało, że się da wykorzystując do tego ładowarkę HyperCharge 200W. Od razu, oprócz zachwytów pojawiły się też pytania – co z żywotnością akumulatora? Najnowszy test daje na nie odpowiedź.

Xiaomi HyperCharge 200W konta żywotność akumulatora

Jeśli nie wiecie do końca o co chodzi z tą potężną ładowarką Xiaomi, to wyjaśnimy pokrótce. Pod koniec maja firma zaprezentowała najnowszą technologię HyperCharge oferującą ładowanie przewodowe o mocy 200 W, zaś bezprzewodowe – 120 W. Do celów testowych zmodyfikowano Xiaomi Mi 11 Pro z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Podczas testu przewodowo naładowano go od 0 do 100% w rekordowe 8 minut. W przypadku technologii bezprzewodowej było to 15 minut.

Czytaj też: Wiemy, kiedy Realme zaprezentuje swój pierwszy laptop i tablet!

Tylko od razu zaczęto zadawać pytania, jak takie ładowanie ma się do degradacji akumulatora? Xiaomi postanowiło przeprowadzić stosowny test, który pozwolił określić żywotność ogniw w ładowanym HyperCharge 200W sprzęcie. Oczywiście, jak można było się spodziewać – wpływ jest, jednak o dziwo, nie tak duży.

Okazuje się bowiem, przynajmniej z deklaracji Xiaomi, że po 800 cyklach ładowania następuje spadek pojemności akumulatora o 20 procent. W przypadku takiego Xiaomi Mi 11 Ultra z pojemnością akumulatora 5000 mAh daje to 4000 mAh po 800 cyklach ładowania.

Czytaj też: Nokia C20 Plus zdradza swoje tajemnice. Jest zadziwiająco nieźle

Przy ładowaniu telefonu raz dziennie to z kolei jakieś 2 lata użytkowania. Nie jest to więc zły wynik zwłaszcza, że obecnie i tak większość użytkowników smartfonów wymienia je średnio właśnie co 24 miesiące. W tym kontekście dane przedstawione przez Xiaomi brzmią naprawdę rozsądnie i zapewne wiele osób z chęcią sięgnie po smartfon obsługujący tę technologię.