Zegarek Szybkich i Wściekłych z dwoma tourbillonami kosztuje tyle, co supersamochód

Szwajcarska marka zegarków Jacob & Co połączyła siły z Universal Studio i tak powstał Fast & Furious Twin Turbo, czyli “zegarek Szybkich i Wściekłych” . Jego cena, jak zresztą również wyposażenie, powala, ale co w tym dziwnego, kiedy w grę wchodzi zegarek poświęcony kolejnej odsłonie Szybkich i Wściekłych.
Zegarek Szybkich i Wściekłych z dwoma tourbillonami kosztuje tyle, co supersamochód

Można zażartować, że “wściekli” są zapewne ci, którzy na premierę dziewiątej odsłony tego filmu czekają, ale wygląda na to, że 25 czerwca zadebiutuje już z pewnością. Z tej okazji właśnie powstał wyjątkowy zegarek Twin Turbo Fast & Furious, którego produkcja sięgnie 9 egzemplarzy, oddając oczywiście liczbę nagranych już filmów.

Czytaj też: Chętni na zegarek AMG? Spójrzcie co ten oddział Mercedesa zgotował z IWC

Cena każdego egzemplarza wynosi 580 000 dolarów, czyli 2,21 mln złotych, za które można sprawić sobie kawał solidnego supersamochodu. Taka to jednak już cena unikalnych produktów dedykowanych wielkim markom i rzeczywiście, na inspirację serią Fast and Furious w tym modelu nie ma co narzekać.

Czytaj też: Ostatnie Audi z silnikiem spalinowym szybciej niż się spodziewaliśmy?

Zwłaszcza że na tarczy dominuje wizerunek kultowych dwóch samochodów tuż przed startem. To oczywiście Dodge Challenger i Toyota Supra, między którymi znalazł się wizerunek kobiety z flagami rozpoczynającej wyścig tuż przed zakończeniem tradycyjnej procedury “ready-steady-go”. To rzecz jasna nawiązanie bezpośrednio do wyścigu z pierwszej odsłony z 2001 roku.

Co ciekawe, zegarek Szybkich i Wściekłych kosztuje więcej, niż skradzione oryginalne taśmy pierwszej odsłony filmu

Pozostałe wzmianki dotyczą wyraźnego napisu Fast & Furious Twin Turbo na szafirowym dekielku, “wskazówki paliwa” i charakterystycznego połączenia barw z dominującymi odcieniami szarości i czerni. Wszystko to opakowane w kopertę z czarnego tytanu i kutego włókna węglowego, która składa się z 88 elementów. Uzupełnia ją wysokiej klasy skórzany pasek z tytanową składaną klamrą.

Na cały zegarek składa się jednak znacznie więcej, niż 88 elementów koperty, bo aż 832 poszczególnych komponentów. Najwięcej oczywiście przypada na sam mechanizm, którego najważniejszymi elementami są podwójne trójosiowe tourbillony, które obracają się z prędkością 24, 48 i 180 sekund wzdłuż trzech osi.

Czytaj też: Zegarek Aston Martin z Tourbillonem i zupełnie przezroczystą kopertą

W zestawie Fast & Furious Twin Turbo znajdzie się specjalny kluczyk do naciągu mechanizmu mechanicznego, którego rezerwę chodu wskazuje umieszczony między tourbillonami wspomniany wskaźnik paliwa.