Zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame. Flagowiec godny królów nadchodzi

Wśród niereferencyjnych kart graficznych znajduje się kilka szalenie drogich flagowców, które wyróżniają się na tle innych swoją wyjątkowością. Nisze na rynku znalazły jednak też małe “dzieła sztuki”, do których z pewnością możemy zaliczyć wersję iGame Kudan, której doczeka się GeForce RTX 3090.
Zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, RTX 3090 Kudan od iGame,
Zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, GeForce RTX 3090 Kudan od iGame, RTX 3090 Kudan od iGame,

GeForce RTX 3090 to obecnie najlepsza karta graficzna na rynku konsumenckim, której po piętach depcze RTX 3080 Ti. Swoją wyjątkowość zawdzięcza wsparciu NVLinka, obecności 10496 rdzeni CUDA i 24 GB pamięci GDDR6X, które dzięki 384-bitowej magistrali oferują przepustowość do 936 GB/s. Dzięki temu RTX 3090 do zdobycia za grubo ponad 10000 zł przez obecne podwyżki jest najlepszą kartą do wyboru, jeśli idzie o granie w najwyższych rozdzielczościach przy wodotryskach pokroju Ray-Tracingu w czasie rzeczywistym.

Czytaj też: Brakuje dysków dla farm Chia? Firma Backblaze pomoże

Zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame

Tego typu karta zasługuje więc na specjalne traktowanie i Colorful doskonale o tym wie. Wcześniej ta firma, która niedawno ogłosiła powstanie pierwszego muzeum GPU na świecie, zapewniła wyjątkową wersję karcie GTX 1080 Ti oraz RTX 2080 Ti, a teraz to samo czeka RTX 3090. Co ciekawe, we wspomnianym muzeum znajduje się specjalna gablotka, pokazująca rozłożoną na prawie 200-elementów kartę iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN.

Czytaj też: Pamięć V-Cache kluczem wzrostu wydajności Zen 3+ AMD

Tak skomplikowany design jest poniekąd fanaberią firmy, ale łatwo zrozumieć, dlaczego aż tak dużo części buduje wersje Kudan. Podobnie będzie z pewnością z kartą GeForce RTX 3090 Kudan, która została zapowiedziana w formie prostego, zaciemnionego zwiastuna. Tego widzicie powyżej, a poniżej możecie rzucić okiem na znacznie “ulepszoną” grafikę (via QuazarZone), pokazującą nam spodziewane szczegóły karty.

GeForce RTX 3090 Kudan będzie zajmowała trzy, a może nawet cztery sloty PCIe, łącząc w sobie steampunkowy design z dwoma systemami chłodzenia hybrydowego. Właśnie tak – chociaż karta będzie mogła działać wyłącznie na swoim powietrznym, trzywentylatorowym chłodzeniu z ogromnym aluminiowym radiatorem, to swój pełny potencjał rozwinie po podłączeniu swojego bloku wodnego do obiegu cieczy w komputerze.

Czytaj też: Naukowcy stworzyli najbardziej stabilny termicznie materiał i go nie rozumieją

Na pokładzie karty nie zabraknie też dużego ekranu z boku oraz rozbudowanego systemu zasilania, składającego się najpewniej z trzech ośmiopinowych złączy ustawionych tuż obok wejścia i wyjścia cieczy dla bloku wodnego. Niestety na ten moment o karcie nie wiemy więcej, ale powinniście się spodziewać, że tego modelu i tak nie kupicie, jako że to ekskluzywne dla chińskiego rynku limitowane dzieło.