Pierwszy zwiastun Maserati GranTurismo 2022. Spójrzcie na zdjęcia prototypu

O tym, że Maserati GranTurismo 2022 powstaje, wiedzieliśmy już od dawna, ale dopiero teraz firma postanowiła ogłosić to oficjalnie. Dzięki temu możemy dziś obejrzeć pierwszy zwiastun Maserati GranTurismo 2022 i jest to widok wyjątkowy.
Maserati GranTurismo 2022, zdjęcia Maserati GranTurismo 2022, zwiastun Maserati GranTurismo 2022, GranTurismo 2022
Maserati GranTurismo 2022, zdjęcia Maserati GranTurismo 2022, zwiastun Maserati GranTurismo 2022, GranTurismo 2022

Może i Maserati GranTurismo 2022 występował wcześniej przed obiektywem, ale za każdym razem był to prototyp z nadwoziem Alfa Romeo Giulia we wczesnej fazie rozwoju. Maserati jednak wreszcie zrzuciło te cudze nadwozie z modelu, ujawniając nam go we wczesnej wersji produkcyjnej, którą nadal jednak ukrywa kamuflaż, przysłaniając wiele szczegółów stylizacji tego coupe.

Czytaj też: Oto odświeżony Opel Grandland 2022. Pożegnajcie się z modelem Grandland X

Zwiastun Maserati GranTurismo 2022 pokazuje model na oficjalnych zdjęciach podczas testów

Oczywiście kamuflaż ma swoje wady, bo nie zakrywa m.in. ogólnych proporcji samochodu, które mogą być trochę zaburzone przez dodatkowe panele nadwozia. Widzimy więc, że maskownica nowego GranTurismo jest bardziej okrągła, niż w poprzednim modelu i jest otoczona dużymi wlotami w rogach zderzaka. Zmiany uzupełniają nowe przednie światła, które przypominają te z MC20, a tył modelu pozostaje nadal tajemnicą, choć możemy założyć nowe tylne światła.

Czytaj też: Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie. Kiedy premiera?

Jeśli dostrzegliście kamuflaż wzdłuż słupka C, to spokojnie, nie jesteście jedynymi, których zdziwił. Przez tę okładzinę Maserati GranTurismo 2022 najpewniej zaoferuje na swój sposób unikalny styl coupe, a przynajmniej znacznie odróżni się od swojego poprzednika. Jednak to zapewni modelowi już sam napęd, bo w rzeczywistości nowy GranTurismo będzie pierwszym modelem marki oferującym w pełni elektryczny napęd. Oczywiście z czasem firma wrzuci do oferty tak naprawdę każdy model z całkowicie elektrycznym układem napędowym.

Czytaj też: Czy kompaktowy pickup Ford Maverick trafi do Europy?

W tej chwili GranTurismo przechodzi intensywne testy drogowe i te na torach wyścigowych w ramach przygotowań do sfinalizowania konfiguracji. Oczekuje się, że zadebiutuje w tym roku, zanim trafi do sprzedaży na 2022 rok modelowy. Całkowicie nowy kabriolet GranCabrio również ma zadebiutować w tym roku, a wersje całkowicie elektryczne każdego z nich wyposażone w trzy silniki elektryczne zostaną ujawnione w 2022 roku.