Apple iPhone 13 w czterech odsłonach. Co o nich wiemy?

Jak co roku, o tej porze roku, przychodzi czas na pierwsze większe przecieki o nowych smartfonach Apple. iPhone 13 ma trafić na rynek w aż czterech odsłonach.
Apple iPhone 13 w czterech odsłonach. Co o nich wiemy?

iPhone 13 może być trudny do… rozpoznania

Jeśli wygląd iPhone’a ma pokazywać otoczeniu, że mamy najnowsze model to w przypadku iPhone’a 13 będzie to trudne. Nowe smartfony będą nie tylko wyglądać niemal tak samo jak seria 12, ale też będą miały identyczne wymiary oraz parametry ekranów. Choć według przecieków może się pojawić jedna mała zmiana, o której za moment.

iPhone 13

Zmiany w środku będą w zasadzie standardowe. Dostaniemy nowy procesor Apple A15 Bionic, który jak co roku będzie jeszcze wydajniejszy i oczywiście bardziej amazing. Zmianą, która zdecydowanie się przyda, byłby modem sieci 5G nieograniczony tylko do amerykańskiego rynku.

Czytaj też: Test karty graficznej Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti Vision OC

Widoczną, ale bardzo subtelną, zmianą wizualną może być mniejsze wcięcie w ekranie, o którym mówi kolejna grafika przedstawiająca specyfikację iPhone’ów 13 oraz minimalnie zmiany w wyglądzie aparatów.

iPhone 13

Przecieki mówią o nowym aparacie ultra-szerokokątnym. Trzeba przyznać, że ten rodzaj aparatów w smartfonach mocno rozwinął się w ostatnim czasie we flagowcach z Androidem, więc Apple ma tutaj co nadrabiać.

Ceny iPhone’a 13 nie powinny zaskoczyć. Opóźnień premiery nie widać

Na powyższych grafikach możecie zobaczyć, że ceny iPhone’ów 13 nie powinny zaskoczyć i raczej pozostaną na dotychczasowym poziomie. Choć słabnąca złotówka w stosunku do dolara może je nieco podnieść nad Wisłą.

O opóźnieniach premiery na razie nic nie wiadomo, więc powinniśmy się jej spodziewać w okolicach września-października.