Wyciekła specyfikacja Galaxy M21 2021 Edition. Czy Samsungowi coś się pomyliło?

Tegoroczna edycja Galaxy M21 została zapowiedziana w Konsoli Google Play. Teraz dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat tego modelu i trudno nie przecierać oczu ze zdziwienia. Galaxy M21 2021 Edition bowiem nie przynosi praktycznie niczego nowego.
Wyciekła specyfikacja Galaxy M21 2021 Edition

Samsung Galaxy M21

Galaxy M21 2021 Edition raczej nie zawojuje rynku

Odświeżanie popularnych smartfonów jest teraz w modzie, podobnie jak przeróżne zawiłości związane z nazewnictwem poszczególnych urządzeń. Tym razem Samsung ma zamiar wypuścić nową wersję zeszłorocznego Galaxy M21 dodając do jego nazwy “2021 Edition”. Niestety, praktycznie tylko tyle zostanie dodane, bo różnica pomiędzy oboma modelami jest bardzo niewielka.

Czytaj też: Kolejne szczegóły specyfikacji Pixel 6 i Pixel 6 Pro wyciekły

o tym, że Galaxy M21 2021 Edition w ogóle powstanie dowiedzieliśmy się z jego obecności w Konsoli Google Play pod koniec czerwca. Teraz możemy w końcu poznać jego specyfikację dzięki dość obszernemu przeciekowi. Zdradza on, że tegoroczny Galaxy M21 wyposażony zostanie w 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD+. Działać będzie pod kontrolą procesora Exynos 9611 wspieranego przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Jego atutem będzie bateria o pojemności 6000 mAh obsługująca szybkie ładowanie 15 W. Z tyłu znajdziemy potrójny aparat z jednostką główną 48 Mpix.

Tak, powyższa specyfikacja jest identyczna z tą znaną z modelu Samsung Galaxy M21. Nie zmienia się nic, prócz systemu operacyjnego. Zamiast Androida 10 od początku będzie w nim Android 11. Ta różnica jest właściwie iluzoryczna, bo Galaxy M21 dostał aktualizację do “jedenastki” w marcu tego roku.

Czytaj też: TCL wprowadza na nasz rynek smartfon TCL 20 Pro 5G

Oba modele różnią się więc nazwą. Po co więc robić coś takiego? Trudno powiedzieć. Oczywiście istnieje możliwość, że przeciek jest fałszywy, a oficjalna informacja prasowa zdradzi jakieś większe różnice. Data premiery jest jednak nieznana, a Galaxy M21 2021 Edition zadebiutuje w Indiach.