Kolejny miliarder poleci w kosmos. Tym razem wraz z Virgin Galactic

Richard Branson jest założycielem Virgin Group, do której należy firma Virgin Galactic. Wkrótce stanie się też jedną z nielicznych osób, które odwiedziły przestrzeń kosmiczną.
Kolejny miliarder poleci w kosmos. Tym razem wraz z Virgin Galactic

Branson będzie uczestnikiem załogowego lotu na pokładzie VSS Unity. Statek, napędzany rakietą zaprojektowaną przez Virgin Galactic, ma ruszyć w niezwykłą podróż już 11 lipca. Biorąc pod uwagę fakt, że niedawno Jeff Bezos również ogłosił swoje kosmiczne aspiracje, nietrudno odnieść wrażenie, iż Branson rzuca miliarderowi rękawicę. Założyciel Amazona i Blue Origin planował bowiem lot suborbitalny na 20 lipca.

Czytaj też: Dopiero zaczęli, a już się rozkręcają. Relativity Space otwiera nową fabrykę

VSS Unity to statek mogący pomieścić czwórkę pasażerów oraz dwójkę pilotów. Lot z udziałem Bransona ma być dwudziestym drugim testem tej jednostki. Jeśli chodzi o załogowe próby, będzie to natomiast czwarte tego typu przedsięwzięcie. Przełomowy będzie jednak inny fakt: po raz pierwszy w historii w misji organizowanej przez Virgin Galactic weźmie udział komplet załogi.

Richard Branson poleci w kosmos na pokładzie VSS Unity zaprojektowanego przez Virgin Galactic

Oprócz Bransona, na pokładzie znajdą się również: Beth Moses (główny instruktor astronautów); Colin Bennett (główny inżynier operacyjny) oraz Sirisha Bandla (wiceprezes ds. rządowych i operacji badawczych). Za sterami zasiądą natomiast Dave Mackay oraz Michael Masucci. W misji wezmą również udział piloci C.J. Sturckow oraz Kelly Latimer, którzy wyniosą statek na wysokość 15 kilometrów, skąd VSS Unity będzie kontynuował swoją podróż.

Czytaj też: SpaceBok – czworonożny robot poleci na Marsa

Szczerze wierzę, że przestrzeń kosmiczna należy do nas wszystkich. Po ponad 16 latach badań, projektowania i testów, Virgin Galactic stoi na czele nowego komercyjnego przemysłu kosmicznego, który ma otworzyć przestrzeń dla ludzkości i zmienić świat na dobre.stwierdził Branson