TCL chwali się nowym smartfonem. Oto FFALCON Thunderbird FF1

Pod tą, dość specyficzną, nazwą kryje się nowy smartfon firmy TCL. Wbrew pojawiającym się plotkom, nie jest to efekt współpracy z Huawei, jednak i tak warto przyjrzeć się mu bliżej.
TCL chwali się nowym smartfonem. Oto FFALCON Thunderbird FF1
TCL chwali się nowym smartfonem. Oto FFALCON Thunderbird FF1

Co oferuje FFALCON Thunderbird FF1?

W Chinach zadebiutował nowy smartfon TCL. Wcześniej mówiono, że powstał on przy współpracy z Huawei, jednak firma szybko zdementowała te pogłoski zapewniając, że za jego projekt odpowiada wyłącznie spółka niezależna TCL FFALCON. Niestety na ten moment urządzenie sprzedawane jest w Chinach i nie wiadomo, czy trafi na rynek globalny.

FFALCON Thunderbird FF1 charakteryzuje się 6,67-calowym wyświetlaczem LCD IPS oferującym rozdzielczość Full HD+, proporcje 20:9 i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Na przednim panelu znalazło się również wcięcie w kształcie pigułki na aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. TCL umieściło kwadratową wyspę aparatu w górnej środkowej części plecków urządzenia. Znajdziemy tam jednostkę główną 64 Mpix z z przysłoną f/1.7, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix.

Warto pamiętać, że nowy smartfon TCL jest modelem raczej ze średniej półki. Nie znajdziemy więc tutaj topowych parametrów. Napędza go procesor Qualcomm Snapdragon 690 zintegrowany z modemem 5G. Wspiera go 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4300 mAh obsługuje szybkie ładowanie z mocą 66W. FFALCON Thunderbird FF1 działa pod kontrolą Androida 11. Na pokładzie nie zabrakło też DualSIM, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS czy USB-C.

W zależności od wariantu pamięci wewnętrznej ceny w Chinach wynoszą 2499 juanów (ok. 1500 zł) za wariant 8/128 GB i 2799 juanów (ok. 1700 zł) za 8/256 GB.