TCL chwali się nowym smartfonem. Oto FFALCON Thunderbird FF1

TCL chwali się nowym smartfonem. Oto FFALCON Thunderbird FF1

Pod tą, dość specyficzną, nazwą kryje się nowy smartfon firmy TCL. Wbrew pojawiającym się plotkom, nie jest to efekt współpracy z Huawei, jednak i tak warto przyjrzeć się mu bliżej.

Co oferuje FFALCON Thunderbird FF1?

W Chinach zadebiutował nowy smartfon TCL. Wcześniej mówiono, że powstał on przy współpracy z Huawei, jednak firma szybko zdementowała te pogłoski zapewniając, że za jego projekt odpowiada wyłącznie spółka niezależna TCL FFALCON. Niestety na ten moment urządzenie sprzedawane jest w Chinach i nie wiadomo, czy trafi na rynek globalny.

FFALCON Thunderbird FF1 charakteryzuje się 6,67-calowym wyświetlaczem LCD IPS oferującym rozdzielczość Full HD+, proporcje 20:9 i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Na przednim panelu znalazło się również wcięcie w kształcie pigułki na aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. TCL umieściło kwadratową wyspę aparatu w górnej środkowej części plecków urządzenia. Znajdziemy tam jednostkę główną 64 Mpix z z przysłoną f/1.7, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix.

Warto pamiętać, że nowy smartfon TCL jest modelem raczej ze średniej półki. Nie znajdziemy więc tutaj topowych parametrów. Napędza go procesor Qualcomm Snapdragon 690 zintegrowany z modemem 5G. Wspiera go 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4300 mAh obsługuje szybkie ładowanie z mocą 66W. FFALCON Thunderbird FF1 działa pod kontrolą Androida 11. Na pokładzie nie zabrakło też DualSIM, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS czy USB-C.

W zależności od wariantu pamięci wewnętrznej ceny w Chinach wynoszą 2499 juanów (ok. 1500 zł) za wariant 8/128 GB i 2799 juanów (ok. 1700 zł) za 8/256 GB.