Jakie nowości przynosi Chrome 94?

Do kanału beta trafiło już Chrome 94, czyli najnowsza wersja przeglądarki Google. Przyjrzyjmy się więc nowościom, jakie zostaną wprowadzone.
Jakie nowości przynosi Chrome 94?

Chrome 94 – nowości

Na stabilną wersję Chrome 94 jeszcze musimy trochę poczekać. Ta wersja dopiero trafiła do kanału beta i jeśli chcecie sami ją wypróbować, możecie ją pobrać z APK Mirror. Tymczasem jednak sprawdźmy, czy właściwie warto. Nowości jest kilka i raczej powinny przypaść do gustu użytkownikom, zwłaszcza, że Chrome 94 coraz bardziej przybliża nas do Androida 12.

Czytaj też: Które smartfony Xiaomi, Redmi i Poco dostaną MIUI 13?

W Ustawieniach Chrome znajdziemy opcjonalny przełącznik pozwalający na korzystanie tylko z bezpiecznych połączeń w standardzie HTTPS. Będzie go można uruchomić w sekcji “Prywatność i bezpieczeństwo”. Co w przypadku, gdy dana strona nie obsługuje tego standardu? Wówczas przeglądarka wyświetli ostrzeżenie o niebezpiecznym połączeniu HTTP i odradzi wejście na taką witrynę. Oczywiście od nas będzie zależało, czy będziemy chcieli zaryzykować.

W Chrome 94 doczekamy się również naprawienia funkcji grupowania kart na smartfonach. Po pojawieniu się tej opcji trudno było mówić o jej funkcjonalności, ale nowa wersja na szczęście położy kres błędom i problemom. W menu z długim naciśnięciem ponownie pojawi się skrót „otwórz w nowej karcie”.

Czytaj też:Zmiana domyślnej przeglądarki w systemie Windows 11 nie będzie taka łatwa

Zmian doczeka się również język projektowania Google – Material You. Dzięki temu już na pasku adresu, przełączniku kart czy nowej karcie zauważymy ujednolicenie wyglądu przeglądarki. W desktopowej wersji zaś, po włączeniu flagi chrome:flags#webui-branding-update, zobaczymy odświeżone strony systemowe Chrome, mowa tutaj np. o ustwaieniach czy historii.