T-Mobile ma prawie 2000 stacji bazowych 5G

T-Mobile kontynuuje zapowiadaną rozbudowę sieci 5G. W ciągu ostatniego tygodnia ruszyło ponad 150 nowych stacji bazowych, a ich łączna liczba zbliża się do 2000.
T-Mobile ma prawie 2000 stacji bazowych 5G

T-Mobile chce być liderem. Prawie 2000 stacji bazowych sieci 5G

T-Mobile wie, że aktualnie nie jest w stanie wygrać z Plusem pod względem prędkości sieci 5G. Nowego pasma częstotliwości nie można magicznie wyczarować. Operator stara się jednak, aby zapewnić swoim klientom jak najlepszy zasięg sieci piątej generacji i jest na bardzo dobrej drodze.

W ciągu ostatniego tygodnia T-Mobile uruchomił ponad 150 nowych stacji bazowych sieci 5G. Łącznie operator ma ich już prawie 1950.

Czytaj też: Ile jest sposobów na uzyskanie dostępu do naszych danych? Atak chińskich hakerów to pokazuje

Najwięcej, spośród ponad 150 nowych stacji bazowych, uruchomiono w Białymstoku, Kielcach, Poznaniu i Rybniku. Nowe stacje ruszyły też w Bochni, Dębicy, Kędzierzynie, Nowym Sączu, Nysie, Pruszkowie, Przemyślu, Tarnowskich Górach, Tranowie i Zakopanem.

Wśród nowych miejscowości z siecią 5G znalazły się m.in. Chełm, Lesko, Leżajsk, Kluczbork, Nisko, Pszczyna, Racibórz, Sanok i Starachowice.

Kolejne stacje bazowe 5G T-Mobile są już w budowie. Operator zapewnia, że będzie informować o dalszych postępach w rozbudowie siec.