Poznajcie psa przyszłości. Oto Xiaomi CyberDog!

Xiaomi postanowiło zaskoczyć nas dzisiaj nie tylko smartfonem. Oprócz Mi Mix 4 zaprezentowano bowiem pierwszego robota-psa firmy. Przed Wami Xiaomi CyberDog!
Czy to robot? Pies? Nie! To Xiaomi CyberDog
Czy to robot? Pies? Nie! To Xiaomi CyberDog

Xiaomi CyberDog – tego na pewno się nie spodziewaliśmy

Źródło: Xiaomi

Chiński gigant technologiczny znany jest nie tylko ze smartfonów, ale również z wielu inteligentnych urządzeń. Tym razem jednak zaskoczył nas całkowicie, prezentując czworonożnego robota o nazwie CyberDog. Ta inspirowana biologią maszyna jest kumulacją inżynieryjnych dokonań Xiaomi, a do tego oferuje otwarty kod źródłowy, dzięki czemu każdy entuzjasta robotyki może rozwijać potencjał tego futurystycznego psa.

Źródło: Xiaomi

CyberDog jest zwinny i szybki, posiada szeroki zakres ruchu z maksymalnym momentem obrotowym i prędkością obrotową do 32N·m/220 obr./min. Może wykonywać nawet tak skomplikowane ruchy jak przewrót w tył, a jego maksymalna prędkość wynosi 3,2 m/s.

CyberDog jest wypełniony technologią

Mózg tego czworonożnego robota napędza platforma NVIDIA Jetson Xavier NX (wykorzystywana najczęściej w autonomicznych samochodach) zawierająca 384 rdzenie CUDA, 48 rdzeni Tensor, 6 procesorów Carmel ARM i 2 silniki przyspieszające głębokie uczenie. Dzięki temu CyberDog jest w stanie bez problemu przetworzyć uchwyconą przez system 11. czujników (m.in. dotykowych, ultradźwiękowych, kamer czy modułu GPS) ogromną ilość danych.

Dzięki modułowi Intel RealSense robot jest w stanie rozpoznać i omijać przeszkody. Warto też wspomnieć o 128 GB wewnętrznej pamięci SSD i 6 mikrofonach, w które Xiaomi wyposażyło swojego “pupila”.

Źródło: Xiaomi

Xiaomi chciało zbliżyć CyberDoga do prawdziwego zwierzaka, więc dodając mu zdolność reakcji na polecenia głosowe czy opcje podążania za właścicielem. Niepokoją trochę słowa użyte w oficjalnym komunikacie prasowym, że „sposoby interakcji z nim dają nieprzewidziane możliwości”. Trzeba jednak przyznać, że sam wygląd tego robotycznego psa jest bardzo futurystyczny i pod względem designu zdecydowanie odbiega od swojego pierwowzoru.

Ile taki “zwierzak” kosztuje?

Xiaomi CyberDog jest obecnie dostępny tylko w Chinach w cenie 9999 juanów, czyli około 6000 zł bez podatku.