Microsoft szykuje się na październikową premierę i naprawia błędy w systemie Windows 11

Użytkownicy testujący Windows 11 na bieżąco zgłaszali problemy, jakie napotykali podczas korzystania z nowego systemu. Wygląda na to, że przed październikową premierą Microsoft intensywnie wziął się do pracy, by rozwiązać kluczowe błędy.
Microsoft, testerami Windowsa 11, WIndows 11, W11, Aplikacje z Androida w systemie Windows 11
Microsoft, testerami Windowsa 11, WIndows 11, W11, Aplikacje z Androida w systemie Windows 11

Microsoft naprawia system Windows 11

Premiera nowego systemu operacyjnego zaplanowana jest na 5 października. Warto więc zadbać o to, by stabilna wersja, która trafi w ręce użytkowników, była pozbawiona błędów. Przynajmniej tych kluczowych. Dlatego też trwają intensywne prace, których owocem jest build 22468, który trafił do kanału deweloperskiego. To właśnie tam testowane są aktualizacje i funkcje, które ostatecznie pojawią się w stabilnej wersji systemu, jaką otrzymamy już za kilka dni. Wedle słów firmy, build zawiera „dobry zestaw ulepszeń i poprawek błędów”.

Czytaj też: Podczas, gdy my czekamy na premierę systemu Windows 11, wielu ludzi nawet nie wie o jego istnieniu

Z poprawek warto wspomnieć o:

  • Poprawieniu wyświetlania wysuwanego kursora po najechaniu kursorem na ikonę Szukaj na pasku zadań.
  • Po przejściu do ikony Szukaj na pasku zadań za pomocą klawiatury, przejście dalej spowoduje teraz odrzucenie wysuwanego menu ostatnich wyszukiwań.
  • Usunięto problem z nieoczekiwanym zamykaniem menu kontekstowego po po najechaniu kursorem na pozycje otwierające podmenu, takie jak “Otwórz za pomocą”.
  • Ustawienia formatu wejścia mikrofonu (zgodnie z konfiguracją w Ustawieniach dźwięku) powinny teraz pozostać uaktualnione.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że niektóre dyski nieoczekiwanie nie wyświetlały się podczas defragmentacji i optymalizacji dysków.
  • Naprawiono problem, który mógł powodować nieoczekiwane migotanie w niektórych aplikacjach, takich jak Microsoft Edge, podczas korzystania z wielu monitorów z różnymi częstotliwościami odświeżania.

Czytaj też: Fitbit Charge 5 dostępny na polskim rynku. Wśród nowości EKG i wskazówki życiowe

Nie zabrakło też usprawnień. Microsoft pozwolił użytkownikom zobaczyć statystyki dotyczące połączenia po kliknięciu  połączenia VPN w Ustawieniach VPN. Dodano też opcję wyłączenia pokazywania ostatnich wyszukiwań po najechaniu kursorem na ikonę wyszukiwania na pasku zadań. Opcja znajduje się w obszarze Zachowania paska zadań w Ustawieniach paska zadań.