Samsung usuwa reklamy ze swoich aplikacji

Aplikacje Samsung Pay, Pogoda i Zdrowie przeszły istotną zmianę. Przez lata Samsung wyświetlał w nich reklamy, ale w końcu, zgodnie z obietnicami, położył temu kres.
Wszystko co wiemy o Samsungu Galaxy M52 5G
Wszystko co wiemy o Samsungu Galaxy M52 5G

Aplikacje Samsunga bez reklam

Jak to zwykle bywa, zaczęło się od odkrycia dokonanego przez użytkowników. Na forach społeczności Samsunga zaczęły pojawiać się wpisy dotyczące zniknięcia banerów reklamowych w aplikacji Samsung Pay. Następnie podobną sytuację zaobserwowano również w innych aplikacjach firmy – Pogoda i Zdrowie. Samsung zapowiadał to już kilka miesięcy temu i jak widać – spełnił obietnice.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o serii Samsung Galaxy S22

Serwis TizenHelp doszukał się oficjalnego oświadczenia na stronie społeczności, jednak warto zaznaczyć, że ukazał się on jedynie w Korei Południowej, co może sugerować iż usunięcie reklam dotyczy tylko tamtejszych użytkowników. Czytamy w nim:

To jest menedżer operacji Samsung Health. Należy pamiętać, że baner u góry aplikacji Samsung Health nie będzie wyświetlany od 1 października.

Tutaj pojawia się pytanie, co z innymi krajami? Serwis 9to5google donosi, że również w Stanach Zjednoczonych zniknęły reklamy. Prawdopodobnie więc zostaną one usunięte u wszystkich.

Źródło: 9to5google

Czytaj też: Kiedy skończy się problem z niedoborem chipów? Lisa Su, CEO AMD, odpowiada

W aplikacji Samsung Pay reklamy widoczne będą jedynie w sekcji “Polecane”, w której można znaleźć przeróżne oferty. Z aplikacji Zdrowie i Pogoda zniknęły banery wyświetlane u góry. Podobną zmianę zauważono także w apce Galaxy Themes.