Wszystko co wiemy o Samsungu Galaxy M52 5G

Samsung usuwa reklamy ze swoich aplikacji

Aplikacje Samsung Pay, Pogoda i Zdrowie przeszły istotną zmianę. Przez lata Samsung wyświetlał w nich reklamy, ale w końcu, zgodnie z obietnicami, położył temu kres.

Aplikacje Samsunga bez reklam

Jak to zwykle bywa, zaczęło się od odkrycia dokonanego przez użytkowników. Na forach społeczności Samsunga zaczęły pojawiać się wpisy dotyczące zniknięcia banerów reklamowych w aplikacji Samsung Pay. Następnie podobną sytuację zaobserwowano również w innych aplikacjach firmy – Pogoda i Zdrowie. Samsung zapowiadał to już kilka miesięcy temu i jak widać – spełnił obietnice.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o serii Samsung Galaxy S22

Serwis TizenHelp doszukał się oficjalnego oświadczenia na stronie społeczności, jednak warto zaznaczyć, że ukazał się on jedynie w Korei Południowej, co może sugerować iż usunięcie reklam dotyczy tylko tamtejszych użytkowników. Czytamy w nim:

To jest menedżer operacji Samsung Health. Należy pamiętać, że baner u góry aplikacji Samsung Health nie będzie wyświetlany od 1 października.

Tutaj pojawia się pytanie, co z innymi krajami? Serwis 9to5google donosi, że również w Stanach Zjednoczonych zniknęły reklamy. Prawdopodobnie więc zostaną one usunięte u wszystkich.

Źródło: 9to5google

Czytaj też: Kiedy skończy się problem z niedoborem chipów? Lisa Su, CEO AMD, odpowiada

W aplikacji Samsung Pay reklamy widoczne będą jedynie w sekcji „Polecane”, w której można znaleźć przeróżne oferty. Z aplikacji Zdrowie i Pogoda zniknęły banery wyświetlane u góry. Podobną zmianę zauważono także w apce Galaxy Themes.