[Aktualizacja] Tuż przed premierą – podsumujmy informacje o serii Redmi Note 11

Premiery nowych smartfonów z serii Redmi Note spodziewamy się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. W ostatnim czasie dostajemy na ich temat coraz więcej informacji, więc warto je uporządkować i zebrać w jednym miejscu. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.
[Aktualizacja] Tuż przed premierą - podsumujmy informacje o serii Redmi Note 11
[Aktualizacja] Tuż przed premierą - podsumujmy informacje o serii Redmi Note 11

[Aktualizacja 27.10]

Redmi Note 11 zadebiutuje już jutro, ale to nie znaczy, że w przeddzień nie pojawiają się na jego temat żadne informacje. Wręcz przeciwnie. Xiaomi bowiem wyjawiło całkiem sporo, potwierdzając plotki dotyczące modelu Pro.

Ma on być napędzany przez chipset Dimensity 920 wykonany w technologii 6nm TSMC. Firma chwili się, że w benchmarku AnTuTu v9 zdobył on ponad 500 000 punktów. Dostajemy również informację o “dużej” komorze chłodzącej utrzymującej ciepło pod kontrolą. Żadnych konkretów, niestety.

Pojawiło się też kilka zdjęć reklamowych.

[Aktualizacja 25.10]

Trzy dni do premiery, a Xiaomi skutecznie podgrzewa atmosferę. Tym razem potwierdzono najciekawszą plotkę dotyczącą serii Redmi Note 11. Chodzi o obsługiwane ładowanie. Mówiło się bowiem o 120 W i cóż, oficjalnie potwierdzono, że to prawda. To ogromny skok technologiczny w porównaniu z serią Note 10, która przecież obsługiwała ładowanie z mocą 33 W (w wersji globalnej) i 67 W (w wersji na rynek chiński).

Źródło: Weibo Redmi

To jeszcze nie koniec informacji. W Chinach ruszyła bowiem przedsprzedaż Redmi Note 11, która jasno potwierdza istnienie również modelu Pro Plus. Zarówno on, jak i “sam” Pro dostępne będą w trzech wariantach pamięci: 6/128 GB, 8/128 GB i 8/256 GB. Niestety ceny nie zostały ujawnione, wiemy tylko, że zamawiając te modele trzeba zapłacić 100 lub 200 juanów przedpłaty (w zależności od modelu).

O Redmi Note 11 Pro Plus wiemy, że ma być wyposażony w wyświetlacz Samsung AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz. jego sercem będzie chipset MediaTek Dimensity 1200. Z tłu znajdziemy aparat główny 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh.

[Aktualizacja 23.10]

Zgodnie z oczekiwaniami, Xiaomi co chwilę dostarcza nam drobnych informacji an temat Note 11. Dają nam one coraz szerszy pogląd na te smartfony. Wiemy więc, że cała seria otrzyma wejście słuchawkowe 3,5 mm. W bardziej budżetowych smartfonach to nie dziwi, jednak w modelach z wyższej półki producenci coraz żadzie je dodają.

Dowiedzieliśmy się również, że model Pro dostanie ekran AMOLED z cienkimi ramkami 1,75 mm. Częstotliwość odświeżania będzie wynosić 120 Hz, zaś częstotliwość próbkowania dotykowego – 360 Hz.

[Aktualizacja 21.10]

Redmi wyraźnie zaczyna podgrzewać atmosferę przed premierą serii Note 11. Dziś dostaliśmy kilka nowych ujęć smartfona, które pozwalają nam przyjrzeć się konstrukcji urządzenia. Widzimy wyspę aparatów wyposażoną w potrójny system kamer, kamerę do selfie umieszczoną w okrągłym wcięciu. Po prawej stronie znajdują się przyciski do regulacji głośności oraz przycisk zasilania, zapewne zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Redmi nie ujawnia zbyt wiele szczegółów, prócz grubości wynoszącej 8,34 mm. Wygląda jednak na to, że w następnych dniach zostaną ujawnione kolejne informacje.

[Aktualizacja 20.10]

Wygląda na to, że spekulacje co do premiery okazały się bardzo nietrafne, bo seria Redmi Note może zadebiutować już… 28 października. I nie są to żadne przecieki, gdyż informacja pochodzi wprost od producenta. Ze względu na tak rychłą premierę można się spodziewać, że w najbliższych dniach dostaniemy więcej informacji o urządzeniach.

[Aktualizacja 19.10]

Długo nie musieliśmy czekać na kolejne przecieki dotyczące Redmi Note 11 i Note 11 Pro. Dostarczyły nam one sporo szczegółów specyfikacji obu modeli. Sprawdźmy więc, co nam mówią.

Potwierdzono, że Note 11 wyposażony zostanie w procesor Dimensity 810, zaś wariant Pro w Dimensity 920, a także warianty pamięci, które znajdziecie poniżej w sekcji Procesor i bateria. Nadal nie znamy przekątnych wyświetlaczy w tych smartfonach, ale wiemy ze wariant podstawowy dostanie ekran LED z odświeżaniem 120 Hz, a Pro – OLED i również 120 Hz.

Nowy przeciek nie zdradza nam aż tak wiele, bo w większości potwierdza to, co wiedzieliśmy już wcześniej. Ujawnia jednak, że w obu smartfonach dostaniemy kamerki do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Wcześniej była mowa, że Redmi Note 11 dostanie 13 Mpix. Informacje wskazują też, że ładowanie baterii 5000 mAh w wariancie Pro będzie odbywało się nie z mocą 120 W (jak mówiono wcześniej) a 67 W. Wydaje się to najbardziej wiarygodne, biorąc pod uwagę fakt, że w Redmi Note 10 pro mieliśmy ładowanie 33W. Aż tak duży skok wydaje się więc mało realny.

__________________________

Rodzina Note powiększy się wkrótce o co najmniej dwa nowe modele – Redmi Note 11 i Note 11 Pro. Oba urządzenia mają zapewnić obsługę sieci 5G, a także zaoferować topową specyfikację. Przecieki i doniesienia na ten temat napływają do nas już od jakiegoś czasu, warto więc się im bliżej przyjrzeć.

Data premiery serii Redmi Note 11

Większość źródeł wskazuje na premierę na początku przyszłego roku. Niektórzy jednak mówią o debiucie w Chinach jeszcze przed Dniem Singa, czyli 11 listopada. Wtedy to w kraju organizowanych jest mnóstwo promocji i być może producent zdecyduje się na premierę właśnie w tym okresie. Jeśli tak, powinniśmy dodać na ten temat informacje w najbliższym czasie.

Cena

Według doniesień, cena za podstawowy model w wariancie 6/128 GB może zaczynać się już od 1199 juanów, co w przeliczeniu i bez podatków daje ok. 800 zł. Wariant 8/128 B może już kosztować od 1599 juanów (ok. 1000 zł).

W przypadku modelu Pro mówi się o wariantach 6/128 Gb, 8/128 Gb i 8/256 GB w cenach – 1599 , 1799 i 1999 juanów (w przeliczeniu 1000, 1100, 1250 zł). Polskie ceny są oczywiście bez podatków, ale spodziewamy się, że cena za Redmi Note 11 Pro nie przekroczy 1500 zł.

Specyfikacja serii Redmi Note 11

Wyświetlacz

Przecieki wskazują, że oba modele zostaną wyposażone w wyświetlacze z częstotliwością odświeżania 120 Hz. W przypadku Note 11 będzie to panel LCD, a w Pro – OLED. Ich przekątna i rozdzielczość nie są jeszcze znane. Kiedy dowiemy się czegoś, artykuł zostanie zaktualizowany.

Procesor i bateria

W modelu podstawowym mamy znaleźć zintegrowany z modemem 5G procesor MediaTek Dimensity 810 wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 5000 mAh ma obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 33 W.

Note 11 Pro ma natomiast być wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 920, również zintegrowany z modemem 5G. Do dyspozycji użytkowników będzie 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. I w tym modelu ma znaleźć się bateria 5000 mAh, ale mówi się o ładowaniu z mocą 67 W lub nawet 120 W.

Leakster Digital Chat Station (via Mukul Sharma) sugeruje ładowanie 120 W w “serii Note”, choć trudno uwierzyć, by Xiaomi zdecydowało się na tę technologię w podstawowym modelu.

Oba urządzenia mają trafić do sprzedaży z systemem operacyjnym MIUI 13 bazującym na Androidzie 12.

Aparaty

Redmi Note 11 ma zaoferować kamerkę do selfie 13 Mpix i jednostkę główną 50 Mpix z tyłu. O pozostałych obiektywach nie wiemy jeszcze nic, choć spodziewać się można aparatu ultraszerokokątnego i zapewne czujnika głębi lub makro.

W Redmi Note 11 Pro dostaniemy już aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix i aparat do selfie 16 Mpix.

Dodatkowa specyfikacja

Z dodatkowych informacji dowiedzieliśmy się, że oba urządzenia zostaną wyposażone w moduł NFC. W modelu Pro mają znaleźć się też głośniki stereo z tuningiem firmy JBL.