Exynos 2200 szybszy niż Exynos 2100 i to o ponad 30%

Do sieci trafiły najnowsze informacje dotyczące procesora graficznego Exynos 2200. Pochodzą one z oficjalnego testu porównawczego, a przynajmniej tak twierdzi udostępniający je leakster. Co zdradzają wyniki?
sansung, Większość Samsungów Galaxy S22 otrzyma procesor Qualcomm zamiast nowego Exynosa
sansung, Większość Samsungów Galaxy S22 otrzyma procesor Qualcomm zamiast nowego Exynosa

Co zaoferuje Exynos 2200?

O nowym SoC Samsunga słyszymy już od dłuższego czasu, a kolejne doniesienia stawiają go w coraz lepszym świetle. Dzięki współpracy Samsunga z AMD procesor oparty na architekturze RDNA2 zaoferuje naprawdę wiele, przynosząc przyszłym flagowcom chociażby technologię Ray Tracing, co zostało już potwierdzone. Tym razem informacje dotyczą wydajności SoC.

Czytaj też: Google Pixel 6 – rozładowanie baterii może zepsuć skaner linii papilarnych

Znany leakster FrontTron udostępnił wyniki pochodzące podobno z oficjalnego Benchmarku. Dowiadujemy się z nich, że szczytowa wydajność procesora graficznego Exynos 2200 oscyluje wokół granicy 31-34 procent. Oczywiście szczytowa wydajność GPU nie jest równoznaczna z tą trwałą, która wynosi 17-20 proc. Dokładne wyniki niestety nie zostały udostępnione, ale i tak widzimy ogromną różnicę względem Exynosa 2100.

Szczytowa wydajność jest obiecująca, bo to właśnie na tym polu SoC z 6-rdzeniowym procesorem graficznym AMD RDNA 2 naprawdę pokazuje wyższość nad poprzednikiem. Leakster zauważa także różnicę w porównaniu ze Snapdragonem 888 w 3DMark’s Wild Life, co raczej jest spodziewanym wynikiem, biorąc pod uwagę, że układ Qualcomm trochę już na rynku jest.

Czytaj też: Aktualizacja od Apple pozwoli na wymianę ekranu w smartfonach z serii iPhone 13 bez utraty Face ID

Kiedy Samsung zaprezentuje Exynos 2200?

Prace nad tym nowym SoC trwają już od dłuższego czasu, a o współpracy Samsunga z AMD dowiedzieliśmy się w czerwcu. Premiery spodziewaliśmy się pod koniec tego roku, ale dopiero wczoraj dostaliśmy na ten temat jakieś konkrety. Pojawiła się bowiem grafika, z wiele mówiącym napisem:

Ponieważ grafika w grach wciąż ewoluuje, pokażemy Ci, jak będzie wyglądać rozrywka w przyszłości. Wszystko zmieni się 19 listopada 2021 roku.

Oznacza to, że już 19 listopada Samsung rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące SoC Exynos 2200 prezentując go oficjalnie.