sansung, Większość Samsungów Galaxy S22 otrzyma procesor Qualcomm zamiast nowego Exynosa

Exynos 2200 szybszy niż Exynos 2100 i to o ponad 30%

Do sieci trafiły najnowsze informacje dotyczące procesora graficznego Exynos 2200. Pochodzą one z oficjalnego testu porównawczego, a przynajmniej tak twierdzi udostępniający je leakster. Co zdradzają wyniki?

Co zaoferuje Exynos 2200?

O nowym SoC Samsunga słyszymy już od dłuższego czasu, a kolejne doniesienia stawiają go w coraz lepszym świetle. Dzięki współpracy Samsunga z AMD procesor oparty na architekturze RDNA2 zaoferuje naprawdę wiele, przynosząc przyszłym flagowcom chociażby technologię Ray Tracing, co zostało już potwierdzone. Tym razem informacje dotyczą wydajności SoC.

Czytaj też: Google Pixel 6 – rozładowanie baterii może zepsuć skaner linii papilarnych

Znany leakster FrontTron udostępnił wyniki pochodzące podobno z oficjalnego Benchmarku. Dowiadujemy się z nich, że szczytowa wydajność procesora graficznego Exynos 2200 oscyluje wokół granicy 31-34 procent. Oczywiście szczytowa wydajność GPU nie jest równoznaczna z tą trwałą, która wynosi 17-20 proc. Dokładne wyniki niestety nie zostały udostępnione, ale i tak widzimy ogromną różnicę względem Exynosa 2100.

Szczytowa wydajność jest obiecująca, bo to właśnie na tym polu SoC z 6-rdzeniowym procesorem graficznym AMD RDNA 2 naprawdę pokazuje wyższość nad poprzednikiem. Leakster zauważa także różnicę w porównaniu ze Snapdragonem 888 w 3DMark’s Wild Life, co raczej jest spodziewanym wynikiem, biorąc pod uwagę, że układ Qualcomm trochę już na rynku jest.

Czytaj też: Aktualizacja od Apple pozwoli na wymianę ekranu w smartfonach z serii iPhone 13 bez utraty Face ID

Kiedy Samsung zaprezentuje Exynos 2200?

Prace nad tym nowym SoC trwają już od dłuższego czasu, a o współpracy Samsunga z AMD dowiedzieliśmy się w czerwcu. Premiery spodziewaliśmy się pod koniec tego roku, ale dopiero wczoraj dostaliśmy na ten temat jakieś konkrety. Pojawiła się bowiem grafika, z wiele mówiącym napisem:

Ponieważ grafika w grach wciąż ewoluuje, pokażemy Ci, jak będzie wyglądać rozrywka w przyszłości. Wszystko zmieni się 19 listopada 2021 roku.

Oznacza to, że już 19 listopada Samsung rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące SoC Exynos 2200 prezentując go oficjalnie.