Jakie chipsety zasilą smartfony i tablety firmy Samsung w 2022 roku?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat przyszłorocznych premier urządzeń firmy Samsung. Choć skupiamy się na razie głównie na Galaxy S22, to smartfonów i tabletów będzie o wiele więcej. Dzięki najnowszym doniesieniom wiemy, ile ich będzie i jakie procesory je zasilą.
Samsung, Procesory graficzne AMD w średniakach Samsunga, Exynosy z mRDNA mogą obrać nowe oblicze
Samsung, Procesory graficzne AMD w średniakach Samsunga, Exynosy z mRDNA mogą obrać nowe oblicze

Pojawił się raport dotyczący przyszłorocznych urządzeń, nad którymi pracuje Samsung

Najnowsze informacje dostarczył nam serwis The Elec, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że w 2022 roku Samsung ma zamiar wypuścić na rynek 54 modele smartfonów i tabletów. Na razie mamy tylko liczby, bo niewiele przyszłorocznych modeli jest nam znanych. Raport ujawnia, że aż 31 urządzeń ma być zasilanych przez chipset Qualcomm, 20 zostanie wyposażonych w autorskie SoC Exynos, 14 w MediaTek, a 3 w UNISOC. Serwis podkreśla jednak, że te plany mogą w każdej chwili ulec zmianie, jeśli niedobory chipów nadal będą się utrzymywać.

Czytaj też: Android 12 z One UI 4 dla smartfonów Samsunga. Poznaliśmy listę urządzeń

Jednymi z pierwszych smartfonów, które zadebiutują w przyszłym roku, będą modele z serii Galaxy S22. Podsumowanie wszystkich doniesień na ich temat znajdziecie tutaj. Urządzenia te mają wykorzystywać zarówno układ Exynos 2200 ( w Korei Południowej i Europie) jak i Qualcomm 898, dedykowany rynkowi amerykańskiemu, choć mówi się że trafi również do Indii i Afryki. Kolejnym znanym urządzeniem jest Galaxy S21 FE, który ma zadebiutować jeszcze przed Galaxy S22. W tym wypadku również smartfon będzie napędzany przez procesor Exynos lub Snapdragon, a obecność konkretnego SoC będzie uzależniona od regionu.

sansung, Większość Samsungów Galaxy S22 otrzyma procesor Qualcomm zamiast nowego Exynosa

Czytaj też: Starsze modele Galaxy Watch dostają aktualizację niespodziankę. Pojawią się funkcje znane z Watch 4

Możliwe, że nie tylko S21 pojawi się w fanowskiej wersji, bo mówi się, ze w trzecim kwartale 2022 roku do produkcji ma wejść Galaxy S22 FE, korzystający wyłącznie z układów Exynos. Plotki mówią, że Galaxy Z Fold4 i Galaxy Flip4  zasilane będą tylko przez SoC Qaulcomm, podczas gdy seria Galaxy Tab S8 – przez układy Exdynos. Raport wskazuje również na dość ciekawą zmianę, jaka zajdzie w serii A. Modele A53 i A33 mają przejść na Exynosa z kolejno chipsetów Qualcomm i MediaTek. Jedynie Galaxy A73 pozostanie przy Snapdragonie (dokładniej przy 778G).