Nowy Windows Media Player dla Windowsa 11

Nowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu przyniosła sporo zmian, a te wizualne najbardziej rzucają nam się w oczy. Windows 11 wprowadził długo wyczekiwaną spójność i odświeżony wygląd wielu znanych aplikacji, taki właśnie jak Windows Media Player (choć zmiany nie ograniczą się tylko do tego).
Nowy Windows Media Player dla Windowsa 11
Nowy Windows Media Player dla Windowsa 11

Windows Media Player – tej aplikacji do odtwarzania multimediów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać

Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów to nie jedyne funkcje, jakie WMP nam oferuje, bo dodatkowo aplikacja umożliwia chociażby zgrywanie i kopiowanie utworów na płyty CD. Funkcjonalność tego programu jest jasna, jednak strona wizualna zawsze pozostawiała wiele do życzenia. Program, wraz ze zmianami w wyglądzie, przeszedł również kolejną, bardziej istotną metamorfozę.

Czytaj też: Jakie chipsety zasilą smartfony i tablety firmy Samsung w 2022 roku?

W nowym poście na blogu Microsoft ogłosił, że rozpoczął udostępnianie  “Media Player for Windows” niejawnym testerom korzystającym z wersji Dev Channel systemu Windows 11. Będzie to zupełnie nowa aplikacja, która zastąpi Windows Media Player, ale także Groove Music Player. Cel firmy jest prosty – stworzenie uniwersalnego, prostego odtwarzacza multimedialnego, z którego użytkownicy będą chcieli korzystać zarówno podczas słuchania muzyki, jak i odtwarzania filmów. Zaktualizowany interfejs, zgodny z systemem Windows 11, zapewni dodatkowo nowoczesny, spójny design.

Czytaj też: Android 12L zadebiutuje w pierwszej połowie 2022 roku. Co zaoferuje?

Nowy Windows Media Player przynosi w pełni funkcjonalną bibliotekę, w której możemy przeglądać zgromadzone utworzy czy tworzyć listy odtwarzania. Z racji, że Media Player for Windows zastąpi dwa wyżej wspomniane programy, Microsoft zadbał o automatyczne przeniesienie biblioteki i list odtwarzania z aplikacji Groove Music. Nie zabrakło też obsługi miniodtwarzacza, ulepszonych skrótów klawiszowych czy funkcji zoptymalizowanych pod kątem lepszej dostępności.