Nowy Windows Media Player dla Windowsa 11

Nowy Windows Media Player dla Windowsa 11

Nowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu przyniosła sporo zmian, a te wizualne najbardziej rzucają nam się w oczy. Windows 11 wprowadził długo wyczekiwaną spójność i odświeżony wygląd wielu znanych aplikacji, taki właśnie jak Windows Media Player (choć zmiany nie ograniczą się tylko do tego).

Windows Media Player – tej aplikacji do odtwarzania multimediów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać

Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów to nie jedyne funkcje, jakie WMP nam oferuje, bo dodatkowo aplikacja umożliwia chociażby zgrywanie i kopiowanie utworów na płyty CD. Funkcjonalność tego programu jest jasna, jednak strona wizualna zawsze pozostawiała wiele do życzenia. Program, wraz ze zmianami w wyglądzie, przeszedł również kolejną, bardziej istotną metamorfozę.

Czytaj też: Jakie chipsety zasilą smartfony i tablety firmy Samsung w 2022 roku?

W nowym poście na blogu Microsoft ogłosił, że rozpoczął udostępnianie  „Media Player for Windows” niejawnym testerom korzystającym z wersji Dev Channel systemu Windows 11. Będzie to zupełnie nowa aplikacja, która zastąpi Windows Media Player, ale także Groove Music Player. Cel firmy jest prosty – stworzenie uniwersalnego, prostego odtwarzacza multimedialnego, z którego użytkownicy będą chcieli korzystać zarówno podczas słuchania muzyki, jak i odtwarzania filmów. Zaktualizowany interfejs, zgodny z systemem Windows 11, zapewni dodatkowo nowoczesny, spójny design.

Czytaj też: Android 12L zadebiutuje w pierwszej połowie 2022 roku. Co zaoferuje?

Nowy Windows Media Player przynosi w pełni funkcjonalną bibliotekę, w której możemy przeglądać zgromadzone utworzy czy tworzyć listy odtwarzania. Z racji, że Media Player for Windows zastąpi dwa wyżej wspomniane programy, Microsoft zadbał o automatyczne przeniesienie biblioteki i list odtwarzania z aplikacji Groove Music. Nie zabrakło też obsługi miniodtwarzacza, ulepszonych skrótów klawiszowych czy funkcji zoptymalizowanych pod kątem lepszej dostępności.