Sektor przemysłowy OXAGON, mieście przyszłości NEOM, OXAGON, NEOM

Największa pływająca struktura na świecie czyli sektor przemysłowy OXAGON w mieście przyszłości NEOM

Właśnie ogłoszono plan na miasto przemysłowe OXAGON, mające być częścią zapowiedzianego przed kilkoma laty miasta przyszłości NEOM. OXAGON będzie znajdował się na skraju wspomnianego miasta i będzie w nim pełnił rolę sektora przemysłowego, stając się jednocześnie największą na świecie pływającą strukturą.

Miasto przyszłości NEOM otrzyma swój sektor przemysłowy OXAGON

NEOM ma na celu na nowo zdefiniować sposób, w jaki ludzkość żyje i działa. To miasto przyszłości ma być pokazem tego, jak można wykorzystać dzisiejszą technologię, aby nie tylko uprzyjemnić, ulepszyć i ogólnie wnieść życie na nowy poziom, ale też dbać o środowisko. Jednak nawet najbardziej „smart miasto” nie poradzi sobie bez infrastruktury oraz dostaw i dlatego obok niego powstanie OXAGON.

Czytaj też: Apple umożliwi samodzielną naprawę iPhone’a?! Rusza usługa „Self Service Repair”

Arabia Saudyjska ogłosiła w tym tygodniu budowę ośmiobocznego miasta o nazwie OXAGON, które będzie pływać na Morzu Czerwonym i stanie się tym samym największą na świecie pływającą strukturą. Będzie zlokalizowany na skraju NEOM i sięgnie po zasilanie wyłącznie ze źródeł odnawialnych, a jego działalność będzie wręcz wyjątkowa.

Czytaj też: Elektryczne motocykle w wojsku – Emiraty Arabskie testują jednoślady Zero FX

OXAGON będzie katalizatorem wzrostu gospodarczego i różnorodności w NEOM i Królestwie, w dalszym ciągu spełniając nasze ambicje w ramach Vision 2030. OXAGON przyczyni się do przedefiniowania światowego podejścia do rozwoju przemysłowego w przyszłości, chroniąc środowisko, jednocześnie tworząc miejsca pracy i stymulując wzrost dla NEOM. Przyczyni się do regionalnego handlu i handlu Arabii Saudyjskiej oraz wesprze stworzenie nowego punktu centralnego dla światowych przepływów handlowych

– powiedział książę Mohammed bin Salman.

Czytaj też: Mamy pierwszy udany lot na syntetycznym paliwie. Królewskie Siły Powietrzne ustanowiły nowy rekord Guinessa

Wedle hucznych i dumnych zapowiedzi OXAGON będzie ucieleśniać zasady życia w zgodzie z naturą. Przy tym wszystkim jego zaawansowanie oraz podejście projektowe sprawi, że będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie węzłów logistycznych na świecie nawet pod kątem połączenia działalności portów i lotnisk. Na każdym kroku będzie można w nim natknąć się na urządzenia Internetu Rzeczy, sposoby fuzji człowieka i maszyny oraz systemy sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Elektryczny samolot Rolls-Royce’a ustanowił nowy rekord szybkości

W OXAGON mają znaleźć się autonomiczne pojazdy pasażerskie i robocze, innowacyjne podejścia w myśl wykorzystywania i uzdatniania wody oraz produkcji żywności, czy infrastruktura wspomagająca dobre samopoczucie mieszkańców i pracowników. Wszystko to zostanie zamknięte w nowoczesnych formach budownictwa, ale ile to będzie kosztować? Tego nie wiemy.