Które smartfony Xiaomi jako pierwsze dostaną MIUI 13?

Już niedługo, wedle informacji, Xiaomi ma wypuścić najnowszą wersje swojej nakładki, czyli MIUI 13. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale do sieci trafiają coraz to nowe przecieki, głównie dotyczące modeli smartfonów, które dostaną aktualizację.
miui 13
miui 13

MIUI 12 zadebiutowało przeszło rok temu, siedem miesięcy po premierze MIUI 11. Spodziewaliśmy się, że Xiaomi utrzyma podobne tempo i po kolejnych miesiącach wypuści następną wersję nakładki. Okazało się, że nie. Stabilna wersja Androida 12 jest już z nami od jakiegoś czasu, inni producenci smartfonów już pochwalili się swoimi nakładkami, tymczasem Xiaomi nadal zwleka. Prawdopodobnie na premierę Xiaomi 12, a przynajmniej na to wskazują plotki.

Czytaj też: Już wkrótce MediaTek może zaprezentować Dimensity 8000. Co o nim wiemy?

MIUI 13 – dla których smartfonów?

Najnowsze z nich dotyczą jednak nie daty prezentacji, a smartfonów, które mają otrzymać aktualizację w pierwszej kolejności. Nowy przeciek zdradza nam, że MIUI 13 dostaną flagowe smartfony Xiaomi 11 Ultra i Xiaomi 11. To raczej nikogo nie powinno dziwić, podobnie jak aktualizacja dla Redmi K40 Pro i Redmi K40 Pro+. Są to najnowsze flagowce w ofercie producenta, choć już niedługo pojawią się nowe generacje tych serii.

Czytaj też: Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar

Bardziej zaskakujący jest fakt, że przeciek wskazuje też na średniopółkowego Xiaomi 11 Youth Edition, który również ma dostać MIUI 13 w pierwszej turze. Wcześniejsze doniesienia nie wspominały o tym modelu. Oczywiście teraz też nie można mieć stuprocentowej pewności, w końcu nie są to oficjalne informacje. Spodziewamy się również, że lista obejmie też inne smartfony, takie jak np. Xiaomi Mix 4, ale na potwierdzenie naszych domysłów musimy jeszcze trochę poczekać, bo Xiaomi nadal nie określiło daty premiery.