Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar

Rosyjska firma Caviar znana jest z tworzenia wyjątkowych, limitowanych edycji popularnych smartfonów, najczęściej modeli z serii Galaxy lub iPhone’ów. Tym razem wzięto na warsztat właśnie sprzęt Apple, tworząc kuloodporny wariant iPhine’a 13 Pro.
Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar
Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar

Obudowy ze złota, z drogimi kamieniami czy nawet fragmentem zęba T-Rexa – takie niezwykłe projekty realizuje firma Caviar. Wszystkie niestandardowe modele produkowane są w limitowanej ilości sztuk i najczęściej kosztują naprawdę dużo. W ubiegłym miesiącu wypuszczono iPhone’a 13 Pro Electro, z obudową częściowo wykonaną z elementów Tesli Model 3. Teraz na warsztat znów poszedł ten sam smartfon, który stał się kuloodporny.

iPhone 13 Pro Stealth 2.0 może zatrzymać pociski

Nowa kolekcja składa się z dwóch modeli. Jeden z aparatami, a drugi bez nich. Nie jest to zresztą pierwszy raz, bo w ubiegłym roku pojawiła się już zmodyfikowana przez Caviar seria iPhone 12, całkowicie pozbawiona aparatów (zarówno tych z tyłu jak i z przodu). Dedykowana była użytkownikom mocno dbającym o swoją prywatność. Tak samo jest też i w tym przypadku. Jeden z modeli przeznaczony jest dla osób, które pracują w strefach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, gdzie zabronione jest używanie kamer. Ten wariant dostał bardzo elegancką, czarną obudowę, która z pewnością może się podobać. Drugi wariant utrzymany jest w stylistyce militarnej.

Obudowy obu wykonano z kuloodpornego materiału Body Armoru klasy 2 (BR-2). Caviar, podczas ich produkcji, wykorzystał wiedzę firmy NPO TCIT specjalizującej się w pojazdach opancerzonych i śmigłowcach bojowych.

Żeby jednak nie być gołosłownym, przeprowadzono stosowne testy na specjalistycznej strzelnicy. iPhone 13 Pro Stealth 2.0 przetrwał dwa bezpośrednie wystrzały. Pierwszy przy użyciu sportowej wersji pistoletu Makarowa, Bajkał-442. Drugi strzał natomiast oddano z pistoletu Glock 17.

Ile kosztuje iPhone 13 Pro Stealth 2.0 ?

Jak zwykle – tanio nie jest. Caviar wyprodukuje bowiem zaledwie 99 sztuk tej serii. Za model w kamuflażu z wariantem pamięci 128 GB zapłacić trzeba 6290 dolarów, natomiast model bez kamer kosztuje od 6370 dolarów. Można zdecydować się tez na wariant z większą ilością pamięci wbudowanej, oczywiście za odpowiednio wyższą kwotę.