Nowy iPhone SE – Apple szykuje premierę na początku 2022 roku?

Pierwszy iPhone SE okazał się sprzedażowym hitem. Trudno się zresztą dziwić, oferował bowiem naprawdę sporo, ale przy o wiele niższej cenie niż flagowce Apple, które debiutowały w podobnym czasie. Kolejna generacja SE również sprzedawała się bardzo dobrze, co zapewne powtórzy nadchodzący model, którego premiera może nastąpić już niedługo.
Nowy iPhone SE - Apple szykuje premierę na początku 2022 roku?
Nowy iPhone SE - Apple szykuje premierę na początku 2022 roku?

Specjalna Edycja iPhone’a, czyli iPhone SE 2022

Pierwszy budżetowy iPhone debiutował w 2016 roku, będąc idealna alternatywą dla tych, którzy chcieli kupić smartfon Apple, ale nie mogli lub nie chcieli wydawać na niego aż tak dużo pieniędzy. Następna generacja zadebiutowała dopiero w kwietniu ubiegłego roku i to w naprawdę atrakcyjnej cenie 399 dolarów, przez co z miejsca iPhone SE 2020 stał się hitem sprzedażowym. Wcześniej spodziewaliśmy się, że Apple znów zafunduje nam dłuższą przerwę pomiędzy tymi modelami, jednak najnowsze doniesienia wskazują na coś zgoła innego.

Czytaj też: iPhone 14 przyniesie nowocześniejszą technologię aparatów

Dzięki informacjom dostarczonym przez ITHome możemy przypuszczać, że firma z Cupertino wypuści iPhone’a SE trzeciej generacji już w pierwszym kwartale 2022 roku, prawdopodobnie w okolicach marca. Oczywiście, o ile te doniesienia są prawdziwe. Serwis powołuje się na informacje od dostawców komponentów, którzy przygotowują się na ruszenie z liniami produkcyjnymi iPhone’a SE na początku przyszłego roku.

Jeśli chodzi o specyfikację, napędzi go najprawdopodobniej autorski chipset Apple A15 Bionic z obsługą sieci 5G (dzięki modemowi X60M). Spodziewać się można, że minimalny wariant pamięci wbudowanej będzie wynosił 128 GB. Plotki wspominają, że Apple wyposaży smartfon w wyświetlacz LCD Retina o przekątnej 4,7 cala, bez Face ID, ale za to z Touch ID. W kwestii aparatów wspomina się o jednym aparacie głównym o rozdzielczości 12 Mpix, jednak doniesienia nie precyzują jego możliwości.

Czytaj też: Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar

Na razie nie wiemy, ile jest prawdy w tych doniesieniach, więc będziemy na bieżąco śledzić informacje na ten temat. Jeśli Apple faktycznie ma zamiar zaprezentować iPhone’a SE na początku 2022 roku, w najbliższym czasie powinny pojawić się kolejne informacje, może nawet z oficjalnych źródeł.