Oppo Find N, czyli pierwszy składany smartfon producenta z premierą już za kilka dni

O składanym Oppo mówi się już od dawna, ale dopiero teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie i to od razu wraz z datą premiery. Kiedy zadebiutuje Oppo Find N?
Oppo Find N, czyli pierwszy składany smartfon producenta z premierą już za kilka dni
Oppo Find N, czyli pierwszy składany smartfon producenta z premierą już za kilka dni

Nadchodzi kolejny konkurent Galaxy Z Fold – Oppo Find N

Już za kilka dni do wyścigu o pierwszeństwo na rynku składanych smartfonów dołączy Oppo, wraz ze swoim Find N. Firma zapowiedziała dziś oficjalnie premierę, która odbędzie się 15 grudnia, podczas drugiego dnia eventu OPPO INNO DAY 2021.

To nasz pierwszy składany flagowy smartfon – wynik czterech lat intensywnych prac badawczo-rozwojowych i 6 generacji prototypów. To urządzenie jest odpowiedzią OPPO na przyszłość smartfonów i taką, którą jestem naprawdę podekscytowany od czasu objęcia stanowiska dyrektora ds. produktu w OPPO– napisał w  poście na blogu dyrektor generalny OPPO Pete Lau

Sama zapowiedź nie zdradza nam jednak zbyt wielu szczegółów, widoczne są dwa ekrany, zewnętrzny i składany wewnętrzny. Dostrzec można potrójną konfigurację aparatów z tyłu, a Lau podpowiedział, że nie zobaczymy na ekranie widocznego zgięcia. Rozwiązano też problemy z trwałością poprzez wynalezienie być może najlepszych dostępnych obecnie konstrukcji zawiasów i wyświetlaczy”.

Specyfikacja Oppo Find N

W tej kwestii musimy zdać się na razie na przecieki. Te nie ujawniają pełnej specyfikacji, ale zdradzają sporo szczegółów. Digital Chat Station wyjawił niedawno, że zewnętrzny, lekko zakrzywiony, ekran będzie wyposażony w aparat do selfie z 32 Mpix rozdzielczości. Odświeżanie ma być na poziomie 90 Hz. Wewnętrzny ekran ma pochwalić się odświeżaniem 120 Hz.

Z kolei dzięki pojawieniu się Oppo Find N w bazie Geekbench wiemy, że urządzenie ma być napędzane przez procesor Snapdragon 888 wspierany przez 12 GB pamięci RAM, choć zapewne pojawią się też inne warianty. Ma również działać pod kontrolą Androida 12.