Samsung wydał niespodziewaną aktualizację zabezpieczeń dla serii Galaxy S8

Kilka miesięcy temu Samsung porzucił wsparcie dla prawie pięcioletniej serii Galaxy S8. Urządzenia wypadły z harmonogramu aktualizacji, co raczej po takim czasie nikogo nie zdziwiło. Teraz jednak, niespodziewanie, pojawiła się nowa łatka zabezpieczeń dla tych smartfonów.
Samsung wydał niespodziewaną aktualizację zabezpieczeń dla serii Galaxy S8
Samsung wydał niespodziewaną aktualizację zabezpieczeń dla serii Galaxy S8

Debiutująca w 2017 roku seria Galaxy S8 została usunięta z listy wsparcia już na początku tego roku. Cztery lata aktualizacji zabezpieczeń to naprawdę dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nadal wielu producentów nie oferuje tak długiego wsparcia. Samsung jednak zaskoczył posiadaczy swoich smartfonów, bo niespodziewanie we wrześniu tego roku wydał aktualizację dla modeli z serii S8, która nie była jednorazowym prezentem, bo właśnie pojawiła się kolejna łatka.

Czytaj też: Już wkrótce MediaTek może zaprezentować Dimensity 8000. Co o nim wiemy?

Prawie 5-letnie smartfony Galaxy S8 otrzymają nową aktualizację oprogramowania

Jak donosi serwis SamMobile, Galaxy S8 i Galaxy S8 + we Francji otrzymały aktualizację w wersji G95xFXXUCDUK1. Na razie Samsung ograniczył się tylko do tego kraju, ale w najbliższym czasie łatka powinna trafić na kolejne rynki. Aktualizacja z listopada 2021 roku przynosi nie tylko uaktualnienie zabezpieczeń, ale również ogólną poprawę znanych błędów w oprogramowaniu, skupiających się na bezpieczeństwie i prywatności.

Czytaj też: Kuloodporny iPhone 13 Pro? Oto nowy ekskluzywny projekt firmy Caviar

Jeśli chcecie sprawdzić, czy i na waszych Galaxy S8 pojawiła się już ta aktualizacja, możecie to zrobić w Ustawieniach, w “Aktualizacja oprogramowania“. Oczywiście, gdy łatka zostanie udostępniona poza Francję, użytkownicy dostaną stosowne powiadomienie. Trzeba jednak przyznać, że to naprawdę spora i przede wszystkim miła niespodzianka, bo raczej nikt już nie spodziewał się, że te pięcioletnie smartfony dostaną jeszcze wsparcie.