Xiaomi ogłasza oficjalnie – Xiaomi 12 będzie napędzany przez Snapdragon 8 Gen 1

Po długim oczekiwaniu w końcu zaprezentowano SoC Snapdragon 8 Gen 1, a Xiaomi nie miało zamiaru zwlekać i szybko ogłosiło oficjalnie, że ich nową flagową serię napędzi nowy procesor od Qualcomm. Tylko czy Xiaomi 12 będzie na rynku pierwsze?
Xiaomi ogłasza oficjalnie – Xiaomi 12 będzie napędzany przez Snapdragon 8 Gen 1

Producenci smartfonów bardzo szybko po premierze nowego Snapdragona zaczęli ogłaszać swoje plany, dotyczące urządzeń napędzanych tym układem.

Jednym z nich było właśnie Xiaomi, zapowiadając serię Xiaomi 12, która jako pierwsza sięgnie po Snapdragon 8 Gen 1

Xiaomi nie zdradziło przy tym żadnych informacji o serii, więc nie wiemy chociażby tego, jakie funkcje procesora wykorzysta w nadchodzących smartfonach. Wiadomo już, że nowy Snapdragon wyposażono w obsługę nagrywania wideo w 8K z HDR10+ i nagrywania w 18-bitowym formacie RAW. Ponadto Qualcomm wyposażył swój flagowy SoC w w najnowszy procesor Qualcomm Hexagon z silnikiem AI siódmej generacji. Dzięki nowościom można zaoferować użytkownik np. stale włączone rozpoznawanie twarzy, lepsze wideo w trybie portretowym i wiele innych funkcji ulepszeń obrazu. Pozostaje więc kwestia, co wykorzysta Xiaomi?

https://twitter.com/manukumarjain/status/1465868369467478019

Zastanawiające jest też twierdzenie, że to Xiaomi 12 będzie pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 8 Gen 1. Aktualnie przecieki wskazują, że urządzenia mają zadebiutować w okolicach 28 grudnia, a nie jak wcześniej spekulowano 16 grudnia. Z racji, że Motorola zapowiedziała już premierę Edge X30 na 9 grudnia, to albo Xiaomi zapędziło się w obietnicach, albo debiut nowej serii nastąpi szybciej.

Jeśli tak, to w najbliższych dniach powinniśmy dostać jakieś szczegóły.