Xiaomi ogłasza oficjalnie – Xiaomi 12 będzie napędzany przez Snapdragon 8 Gen 1

Po długim oczekiwaniu w końcu zaprezentowano SoC Snapdragon 8 Gen 1, a Xiaomi nie miało zamiaru zwlekać i szybko ogłosiło oficjalnie, że ich nową flagową serię napędzi nowy procesor od Qualcomm. Tylko czy Xiaomi 12 będzie na rynku pierwsze?

Producenci smartfonów bardzo szybko po premierze nowego Snapdragona zaczęli ogłaszać swoje plany, dotyczące urządzeń napędzanych tym układem.

Jednym z nich było właśnie Xiaomi, zapowiadając serię Xiaomi 12, która jako pierwsza sięgnie po Snapdragon 8 Gen 1

Xiaomi nie zdradziło przy tym żadnych informacji o serii, więc nie wiemy chociażby tego, jakie funkcje procesora wykorzysta w nadchodzących smartfonach. Wiadomo już, że nowy Snapdragon wyposażono w obsługę nagrywania wideo w 8K z HDR10+ i nagrywania w 18-bitowym formacie RAW. Ponadto Qualcomm wyposażył swój flagowy SoC w w najnowszy procesor Qualcomm Hexagon z silnikiem AI siódmej generacji. Dzięki nowościom można zaoferować użytkownik np. stale włączone rozpoznawanie twarzy, lepsze wideo w trybie portretowym i wiele innych funkcji ulepszeń obrazu. Pozostaje więc kwestia, co wykorzysta Xiaomi?

Zastanawiające jest też twierdzenie, że to Xiaomi 12 będzie pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 8 Gen 1. Aktualnie przecieki wskazują, że urządzenia mają zadebiutować w okolicach 28 grudnia, a nie jak wcześniej spekulowano 16 grudnia. Z racji, że Motorola zapowiedziała już premierę Edge X30 na 9 grudnia, to albo Xiaomi zapędziło się w obietnicach, albo debiut nowej serii nastąpi szybciej.

Jeśli tak, to w najbliższych dniach powinniśmy dostać jakieś szczegóły.