OnePlus szykuje H2OOS? Zastąpi OxygenOS i ColorOS?

Wygląda na to, że współpraca pomiędzy OnePlus i Oppo zacieśnia się coraz bardziej. Dowiedzieliśmy się bowiem, że powstaje właśnie H2OOS, system, który miałby być zastępcą i jednocześnie połączeniem OxygenOS i ColorOS. Tylko czy to aby na pewno prawda?
OnePlus szykuje H2OOS? Zastąpi OxygenOS i ColorOS?

W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że Oppo wykupiło markę OnePlus. Jednak od razu zapowiedziano, że połączenie firm nie wpłynie na ujednolicenie produktów, a skończy się na współpracy i wymianie doświadczeń. I wygląda na to, że na razie działa to naprawdę nieźle. Z ostatnich doniesień wiemy, że taka wymiana nastąpiła przy produkcji serii Oppo Find X (smartfony mają mieć aparat od Hasselblad), a także, podobno, przy powstającym OnePlus 10 Ultra. W przypadku tego modelu, OnePlus ma skorzystać z produkowanych przez drugą firmą procesorów MariSilicon.

Czytaj też: Na horyzoncie kolejny superflagowiec? Trwają prace nad OnePlus 10 Ultra

Teraz plotki wskazują jednak na większe zacieśnienie współpracy i tworzenie wspólnego oprogramowania, które miałoby zastąpić używane przez poszczególnych producentów nakładki OxygenOS i ColorOS.

Czym będzie H2OOS, nad którym (podobno) pracuje OnePlus?

Znany leakster Mukul Sharma doniósł nam, o rzekomych pracach firmy nad systemem pod nazwą H2OOS lub H2OS. Pasuje to do przyjętego przez producenta nazewnictwa, w końcu mamy HydrogenOS i OxygenOS. Szybko pojawiły się spekulacje, że nowa nakładka trafiłaby nie tylko na modele OnePlus, ale także Oppo, zastępując ColorOS. W końcu nakładki obu producentów niewiele się od siebie różnią, a zważywszy na ich współpracę, taki ruch nie byłby aż tak niespodziewany. Mógłby też pomóc z problemami, jakie w ostatnim czasie OnePlus ma z aktualizacjami.

Czytaj też: OnePlus Nord CE 2 5G zadebiutuje już niedługo. Co o nim wiemy?

Jednak serwis AndroidAuthority jest innego zdania, bo wedle ich informacji, OnePlus zgłosił ten znak towarowy już siedem lat temu, mniej więcej wtedy, gdy na rynek trafił OnePlus 2. Biorąc pod uwagę fakt, że fuzja z Oppo nastawiła zaledwie w ubiegłym roku, trudno spodziewać się, że już tyle lat temu OnePlus miał takie plany. Bardziej prawdopodobne wydaje się więc wyjaśnienie, że H2OOS było zwyczajnie jednym z pomysłów na przekształcenie Hydrogen OS, a producent zarejestrował znak, by “nikt mu go nie ukradł“. W tym kontekście, ewentualne połączenie HydrogenOS i OxygenOS raczej nie będzie miało miejsca.